1 tonluk 'Dadaş'ın bakıcısı çok, alıcısı yok

BURSA'da Panayır Kurban Pazarı'na, Erzurum'dan getirilen 1 ton ağırlığındaki 'Dadaş' adlı boğa, 18 bin liradan satışa sunuldu. Gelenlerin ilgi gösterdiği boğanın henüz alıcısı çıkmadı. Bursa'nın Merkez Osmangazi İlçesi Panayır...

Haberler 02.09.2016, 11:17
1 tonluk 'Dadaş'ın bakıcısı çok, alıcısı yok
BURSA'da Panayır Kurban Pazarı'na, Erzurum'dan getirilen 1 ton ağırlığındaki 'Dadaş' adlı boğa, 18 bin liradan satışa sunuldu. Gelenlerin ilgi gösterdiği boğanın henüz alıcısı çıkmadı.
Bursa'nın Merkez Osmangazi İlçesi Panayır Mahallesi'nde kurulan Hayvan Pazarı'nda, büyükbaş kurbanlık olarak satışa sunulan 1 ton ağırlığındaki 'Dadaş' adlı 4 yaşındaki boğa, ilgi odağı oldu. 18 bin liraya satılan boğaya bakan çok ama henüz alan yok. Erzurum'un Eşkale İlçesi'nden Bursa'ya, Kurban Bayramı'nda satış yapmak için 24 büyükbaş hayvan getirdğini belirten 68 yaşındaki İlhami Gönül, 'Dadaş'a günde 15 kilo yem ve arpa yedirdiğini söyledi. Gönül, "Kurbanlık büyükbaş hayvanların arasında en ağırı 1080 kilo ile 'Dadaş'. Organiz yem ile beslediğim bu hayvanı 18 bin liradan satmayı düşünüyorum. Hayvanın kilosu fazla oludğu için fiyatı doğal olarak el yakıyor. Şu anda alıcısı çıkmayan 'Dadaş'ı önümüzdeki günlerde satacağını düşünüyorum" dedi.
Bursa'daki hayvan pazarlarından küçakbaş hayvanlar 700, büyükbaşların ise 2 bin 500 lira civarından  başlayan fiyatlarla satılıyor.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@