1 Kasım Seçim Günü Hava Nasıl Olacak?

ANKARA(ANKA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 1 Kasım 2015 seçimlerinin yapılacağı Pazar günü yurt genelinde beklenen hava durumunu değerlendirdi.

Haberler 30.10.2015, 13:30
1 Kasım Seçim Günü Hava Nasıl Olacak?

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu yaptığı yazılı açıklamayla seçim günü hava durumunun nasıl olacağı konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Milletvekili genel seçimlerinin yapılacağı 1 Kasım gününde Kuzey ve Doğu kesimlerinde parçalı yer yer çok bulutlu bir hava beklendiğini belirten Eroğlu, “Doğu Karadeniz kıyılarındaki illerimiz Giresun, Trabzon, Rize ile Ordu, Artvin, Ardahan, Kars, Iğdır, Van, Bitlis, Siirt, Hakkari ve Şırnak çevrelerinin yağmurlu ve sağanak yağışlı olmasını tahmin ediyoruz. Diğer bölgelerimizin ise parçalı az bulutlu geçeceğini bekliyoruz” dedi.

Seçim günü rüzgarın, Marmara ile Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu, Doğu Karadeniz kıyılarında Batı ve Kuzeybatı yönlerden kuvvetli 40-60 km olarak esmesi beklendiğini vurgulayan Eroğlu, bazı illerde beklenen hava sıcaklıklarını ise şu şekilde kaydetti:

“Ankara parçalı ve az bulutlu 14, İstanbul parçalı ve çok bulutlu 16, İzmir parçalı bulutlu 19, Antalya az bulutlu 25, Adana az bulutlu 28, Samsun parçalı ve çok bulutlu 15, Trabzon parçalı ve çok bulutlu, hafif sağanak yağışlı 14, Erzurum parçalı ve çok bulutlu 9, Diyarbakır az bulutlu 18, Afyonkarahisar parçalı ve az bulutlu 13 derece tahmin ediliyor.”

-““EN BÜYÜK BEKLENTİMİZ SEÇİMLERİN BARIŞ VE HUZUR ORTAMINDA GERÇEKLEŞMESİDİR””-

Eroğlu, en büyük beklentilerinin seçimlerin barış ve huzur ortamında büyük bir olgunluk içinde gerçekleştirilmesi olduğunu belirtti.

Seçimlerin millet iradesinin tecelli ettiği yer olduğunu belirten Eroğlu, “Seçimlere gitmek önemli bir vatandaşlık vazifesi ve demokrasinin bir gereğidir. Ben de inanıyorum ki bütün vatandaşlarımız sandık başına gidecek ve vatandaşlık vazifelerinin en temel unsurunu yerine getireceklerdir” ifadelerini kullandı.

-“SANDIKTAN HANGİ NETİCE ÇIKARSA ÇIKSIN…”-

Eroğlu, seçimlerin demokrasi kültürünün önemli araçlarından birisi olduğunu ve seçimlere katılmanın demokrasiye sahip çıkmak ifade ederek, “Sandıktan hangi netice çıkarsa çıksın kazanan birlik ve beraberliğimiz olsun” dedi. (ANKA)

(ÖZ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@