03.12.2015 Ankara'da okullar tatil mi? Ankara'da yarın okullar var mı?

Ankara'da okullar tatil mi? Ankara'da yarın okullar var mı? Kar yağışı yavaş yavaş tüm yurtta etkisini göstermeye başladı. Bugün Ankara genelinde etkili olan kar yağışı Ankara'yı beyaza bürüdü. Ankara'da yağan kar öğrencilere tatil heyecanı yaşatmaya yetecek mi? Ankara'da okullar yarın tatil mi? 3 Aralık Perşembe günü Ankara'da okullar tatil edildi mi? Ankara Valiliği'nden tatil açıklaması geldi mi? Ankara'da okul tatiliyle ilgili tüm detaylar haberimizde...

Haberler 02.12.2015, 22:39
03.12.2015 Ankara'da okullar tatil mi? Ankara'da yarın okullar var mı?

Kar yağışı yavaş yavaş tüm yurtta etkisini göstermeye başladı. Bugün Ankara genelinde etkili olan kar yağışı Ankara'yı beyaza bürüdü. Ankara'da yağan kar öğrencilere tatil heyecanı yaşatmaya yetecek mi? Ankara'da okullar yarın tatil mi? 3 Aralık Perşembe günü Ankara'da okullar tatil edildi mi? Ankara Valiliği'nden tatil açıklaması geldi mi? Ankara'da okul tatiliyle ilgili tüm detaylar haberimizde...

 

Bugün sabah saatlerinde bir anda bastıran kar yağışının etkisi altına giren Ankara’da öğrenciler ve veliler okulların tatil edilip edilmeyeceğini merak etmeye başladı. Kent genelinde kar örtüsüyle kaplanan karayolları Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin çabalarıyla açılmaya devam ediyor. Peki Ankara Valiliği okulların tatil edilmesiyle ilgili herhangi bir açıklama yaptı mı?

Ankara Valiliği resmi bir açıklama yapmadı

Başkent’te bir anda bastıran kar yağışı ve karayelin etkisiyle kısa süre içinde beyaza bürünen kent, kış sezonunun ilk kar yağışını gördü. Kar örtüsüyle kaplanan yollar nedeniyle okulların tatil edilip edilmeyeceğini merak eden Ankaralılar için ise henüz Ankara Valiliği’nden herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.

Meteoroloji'den hava durumu tahmini

Ancak yalnızca bugün yağması beklenen kar yağışının yarından itibaren yerini parçalı bulutlu havaya çevireceğini açıklayan meteoroloji uzmanları, Ankara’da okulların tatil edilmesini gerektirecek bir hava durumunun olmayacağı tahmininde bulundu. Konuyla ilgili Ankara Valiliğinden yapılacak herhangi bir açıklama yine internet sitemiz üzerinden anında duyurulacak.

Yağışların Batı Karadeniz kıyı kesimlerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak, Bolu ve Karabük il geneli ile, Düzce, Zonguldak ve Bartın'ın yüksek kesimlerinde yoğun kar (20 cm ve üzeri), Ankara, Kırıkkale ve Çankırı çevrelerinde yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde olması beklenmektedir.

Twiiter kullanıcıları Ankara'ya düşen ilk kar manzalarını paylaştı.

HAVA SICAKLIĞI DÜŞÜYOR!

Bölge genelinde 2-6 derece azalması beklenmektedir. Rüzgar, Genellikle kuzeybatılı yönlerden orta kuvvette, zamanla yer yer kuvvetli (30-50 km/s) eseceği tahmin edilmektedir.

Gece başlayan ve sabah saatlerine kadar aralıklarla devam eden kar yağışı, TEM Otoyolu ve D-100 Karayolunun Bolu kesiminde etkili oluyor. Sürücüler, etkili olan kar yağışı nedeniyle zor anlar yaşadı.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Düzce, Zonguldak ve Bartın'da yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (yerel su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI

Yağışların; Bolu ve Karabük il geneli ile Bartın, Düzce ve Zonguldak'ın 500 m üzeri yüksek kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir

Kaynak: Memuruz.net

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@