GSB 4 Bin 346 Güvenlik Görevlisi ve Temizlik Personeli Alacak! Başvurular İŞKUR'da Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı 4346 güvenlik personeli ve temizlik personeli alımı için ilana çıktı. Bakanlık tarafından yayımlanan personel alımlara başvuruların lise mezunu şartıyla yapılacağı duyuruldu.

İlan 23.08.2021 - 21:08 23.08.2021 - 21:08 Mustafa Karagöz

Kamu kurumlarına işçi alımları kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı binlerce kişilik bir duyuru yayımladı. 

İlk bilgileri Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen personel alımlarına dair ilanda, istihdam edilecek personellerin kurumun farklı il ve ilçelerinde yer alan taşra birimlerinde görevlendirileceği açıklandı. 

GSB 4346 PERSONEL ALIMI YAPACAĞINI DUYURDU

Gençlik ve Spor Bakanlığı yayımladığı duyurusunda toplam 2 kadroya alım olacağını açıkladı. 4346 kişilik personel alımları Güvenlik Görevlisi ve Temizlik Personeli pozisyonlarına olacak. Adana'dan Zonguldak'a kadar hemen hemen her şehirde personel alımı yapacak olan Spor Bakanlığı alımları özel şartlarla yapacak.

Bakanlık kılavuzunda hem temizlik personeli hemde güvenlik görevlisi kadroları için ortak koşullar olduğunu bildirdi. Her kadro için geçerli bu koşulları sağlayan her aday personel alımları için başvuruda bulunabilecek.  Personel istihdamı ise özel başvuru şartlarını da sağlayan adaylar arasından olacak.

GENEL VE ÖZEL KOŞULLAR

Bakanlık bünyesinde çalışmak isteyen tüm kamu işçisi adayların sağlamalaarı gereken ortak koşullar, kamuya personel alım ilanlarında bildirilen 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48’inci maddesinde belirtilen şartlardan oluşmakta. 

İlana göre tüm adayların Spor Bakanlığı'nca ilan edilen "Türk vatandaşı olmak. (23.08.2003 ve öncesi doğumlu olmak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak, Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak, Tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak. " koşullarına haiz olmaları gerek. 

Temizlik Görevlisi ve Güvenlik Görevlisi kadrolarına yapılacak personel alımları için ayırt edici özellikler aşağıda yer alan maddelerden oluşuyor. Bakanlık alımları özel başvuru koşullarına göre yapacak.

Güvenlik Görevlisi Alım İlanı Özel Şartlar

35 yaşından gün almamış olmak (27.08.1986 ve sonrası doğumlu olanlar)

En az ortaöğretim (lise ve dengi) öğrenim düzeyine sahip olmak.

Başvurunun son günü (27 Ağustos 2021) itibarıyla geçerlilik süresi bulunan silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak.

Temizlik Personeli Alımı Özel Şartlar

En az ortaöğretim (lise ve dengi) öğrenim düzeyine sahip olmak

Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü personel alımlarında ikamet şartı aranacağını adayların başvuru yaparken bu şartı göz önünde bulundurmaları gerektiğini ilan etti. 

Başvuru Kılavuzu içinTIKLAYINIZ

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Temizlik Görevlisi ve Güvenlik Görevlisi kadroları için başvuru yapacak olan adaylar, İŞKUR üzerinden süreci tamamlayacaklar. Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü ilana son başvuru tarihini 27 Ağustos olarak duyurdu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@