Girişimcilere 100 Bin TL Destek Paketi Açıklandı! Halkbank Kadın Girişimciler İçin Nakit Desteğini Yayınladı

Halkbank Kadın Girişimci Kredisi, kadın girişimcilere nakit desteği olması açısından Halkbank tarafından açıklandı.

Girişimcilere 100 Bin TL Destek Paketi Açıklandı! Halkbank Kadın Girişimciler İçin Nakit Desteğini Yayınladı

Kadın girişimcilerin finansal desteğini sağlamak, iş fikirlerini hayata geçirmelerine katkıda bulunmak gibi amaçlar ile 6 ay anapara ödemesiz toplam 36 ay vadeli 100 bin liraya kadar kredi desteği sunan Halkbank yaptığı yatırımlar ve kampanyalar ile ülkemizde kadın girişimcilere destek veren temel kurumlardır biridir.

Bir Ayda 625 Milyon Liralık Kredi Hacmine Ulaşıldı

Üreten emekçi kadının bankası olma amacı ile yola çıkan Halkbank, Kadın Girişimci Bölüm Müdürlüğü’nü faaliyet açmıştır. 8 marttan bu yana hummalı bir çalışma sürdürdüklerini dile getiren Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, kendi işini kurmak ya da kurduğu işi büyütmek isteyen kadınların banka olarak yanında olduklarını belirtti. Yıl sonuna kadar 100 bin kadın girişimciye ulaşmak istediklerini belirten Arslan, aynı zamanda şunları da söyledi;

Uzun bir süre olmamasına rağmen, kadın girişimci kredilerimize beklentilerimizin de üstünde ilgi oluştu. Fırsat verildiğinde kadınlarımızın ekonomik atılım yapma potansiyelinin son derece yüksek olduğuna şahit olduk. Sadece bir ayda, kadın girişimci kredimiz için 10 bin üzerinde kullandırım yapıldı ve toplamda 625 milyon lira kredi hacmi gerçekleştirildi.

Hedef 100 Bin Kadın Girişimciye Ulaşmak

Üreten kadınları, emekçi kadınları teşvik etmeye devam edeceğini açıkça belirten Halkbank, 2021 yılının sonuna kadar 100 bin kadın girişimciye ulaşarak, 8 milyar lira kredi kullandırmayı hedeflemektedir.

Ülkenin ekonomisinin kalkınmasının temelinin üreten kadınlardan geçtiğini bilen Halkbank, doğru yatırımları ile birlikte üreten kadınların yanında olmaya devam ediyor.

6 Ay Ödemesiz 36 Ay Vadeli 100 Bin Lira Kredi

Halkbank Kadın Girişimci Kredisi, kadın girişimcilerin iş imkanlarını genişletmesi ve hayata döndürmesi adına 6 ay anapara ödemesiz toplam 36 ay vadeli 100 bin liraya kadar kredi desteğini girişimci kadınlara sunmaktadır.

KOSGEB veri tabanına kayıtlı kadın girişimcilere ise KOSGEB KOBİ Finansman Destek Paketi adı altında cari kredi puanlarının 10 puan altında düşük maliyetle 70 bin liraya kadar destek sağlanıyor.