Zonguldak'ta demokrasi yürüyüşünde 5 bin kişi yürüdü

Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK, () - ZONGULDAK'ta düzenlenen 'Demokrasi yürüyüşü'ne katılan yaklaşık 5 bin kişi, mehteran takımının çaldığı marşlarla darbe girişimini protesto etti. Madenci Anıtı'ndan başlayan yürüyüşe Zonguldak...

Haberler 19.07.2016, 22:55
Zonguldak'ta demokrasi yürüyüşünde 5 bin kişi yürüdü

Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK, () - ZONGULDAK'ta düzenlenen 'Demokrasi yürüyüşü'ne katılan yaklaşık 5 bin kişi, mehteran takımının çaldığı marşlarla darbe girişimini protesto etti.
Madenci Anıtı'ndan başlayan yürüyüşe Zonguldak Valisi Ali Kaban, İl Emniyet Müdürü Osman Ak, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Tekbirler getirerek 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'Dik dur eğilme, bu millet seninle' sloganları atan kalabalık, Gazipaşa Caddesi'ni takiben Valilik binasına kadar yürüdü. Zonguldak Halk Eğitim Merkezi Mehteran Takımı da çaldığı marşlarla kalabalığa eşlik etti. Vali Kaban, sokakları boş bırakmamak adına meydanlarda olduklarını söyledi. Ardından Vali Kaban ve İl Emniyet Müdürü Ak, barış, kardeşlik ve birliği ifade etmek üzere dilek balonu uçurdu.
Daha sonra yürüyüşün başladığı yere geri dönen kalabalık, sloganlar atmaya devam ederek darbe girişimini protesto etmeyi sürdürdü.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@