Ziraat Odaları: 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma ve Milli İrade Günü olsun

Ahmet ÜN/DİYARBAKIR, () - TÜRKİYE Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu üyesi Cevat Delil, 15 Temmuz'un tarihte kara bir leke olarak yer aldığını belirterek, "Gelecek nesillerce de asla unutulmaması gereken 15 Temmuz tarihi, '15 Temmuz...

Haberler 21.07.2016, 15:16
Ziraat Odaları: 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma ve Milli İrade Günü olsun

Ahmet ÜN/DİYARBAKIR, () - TÜRKİYE Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu üyesi Cevat Delil, 15 Temmuz'un tarihte kara bir leke olarak yer aldığını belirterek, "Gelecek nesillerce de asla unutulmaması gereken 15 Temmuz tarihi, '15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma ve Milli irade Günü' olarak ilan edilmelidir" dedi.
15 Temmuz darbe girişimine tepki amaçlı Türkiye Ziraat Odaları Birliği tarafından eş zamanlı 81 ilde ortak basın açıklaması yapıldı. Diyarbakır'da bir araya gelen 11 İlçe Ziraat Odası Birliği Başkanları adına ortak basın açıklamasını okuyan Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Cevat Delil, gün milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkma günü olduğunu ifade ederek, demokrasiye vurulacak her darbenin, ülkeye yapılabilecek en büyük ihanet olduğunu söyledi. 

TARİHE KARA LEKE
15 Temmuz gününün tarihe kara bir leke olarak geçtiğini vurgulayan Cevat Delil şöyle konuştu:
"Darbe girişimine karşı milletçe gösterdiğimiz birlik, beraberlik ve dayanışma ikliminin bundan böyle de devam ettirilecek bir sürece sokulmasına her kesim yardımcı olmalıdır. Toplumda çatışmaya, ayrışmaya yol açabilecek eylem ve söylemlerden mutlaka kaçınılmalı; bu hassas dönemde provokatörlere karşı toplumumuzun her kesimi her zamankinden daha dikkatli olmalıdır. 15 Temmuz tarihi bir yanıyla kara bir leke olarak tarihe geçmiştir. Ancak bu tarih, bir yanıyla da bundan böyle demokrasi şehitlerinin ve milletin devletiyle bir ve tek vücut olarak kendi iradesine sahip çıktığı bir tarih olarak anılacaktır. Gelecek nesillerce de asla unutulmaması gereken 15 Temmuz tarihi, '15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma ve Milli İrade Günü' olarak ilan edilmelidir."

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@