Zaman Gazetesi'nin eski yönetici ve yazarlarına operasyonda 10 kişi gözaltına alındı

DARBE girişimi sonrasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, eski Zaman gazetesi yazarları ve çalışanlarından 47 kişiye yönelik sabah saatlerinde...

Haberler 27.07.2016, 12:08
Zaman Gazetesi'nin eski yönetici ve yazarlarına operasyonda 10 kişi gözaltına alındı
DARBE girişimi sonrasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, eski Zaman gazetesi yazarları ve çalışanlarından 47 kişiye yönelik sabah saatlerinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Fuzuli Aydoğdu'nun talimatıyla operasyon başlatıldı.

10 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin yaptığı operasyon kapsamında şuana kadar, eski Zaman gazetesi yazarı Şahin Alpay, Cihan Haber Ajansının canlı yayın araçları ve teknik malzemelerini kiralayan şirket olan FİA'nın ortaklarından Zafer Özsoy, Osman Nuri Arslan, Cuma Kaya, Murat Avcıoğlu, FEZA Gazetecilik ortaklarından Hüseyin Turan, Cihan Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Metin Sekizkardeş, Cihan Haber Ajansı eski Genel Müdürü Faruk Akkan, Irmak TV Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Yılmaz, Zaman ve Meydan Gazetesi Yazarı Nuriye Ural gözaltına alındı.

HASTA OLDUĞU İÇİN SAVCININ TALİMATIYLA EVİNDE İFADESİ ALINDI

Zaman Gazetesi Yazarı Zeki Önal'ın yaşlı ve hasta olduğu için savcının talimatıyla gözaltına alınmayarak evinde arama yapılarak ifadesi alındı.

36 KİŞİ ARANIYOR

Öte yandan haklarında yakalama kararı çıkartılan 36 kişinin aranmasına devam ediliyor.
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@