YYÜ, şehit polisin adını öğrenci yemekhanesine verecek

DARBE girişimi sırasında Ankara'nın Gölbaşı İlçesi'ndeki Özel Harekat Daire Başkanlığı'na düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru Halil Hamuryen’in adı memleketi Van'da, Yüzüncü Yıl üniversitesi (YYÜ) Rektörlüğü...

Haberler 25.07.2016, 14:00
YYÜ, şehit polisin adını öğrenci yemekhanesine verecek
DARBE girişimi sırasında Ankara'nın Gölbaşı İlçesi'ndeki Özel Harekat Daire Başkanlığı'na düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru Halil Hamuryen’in adı memleketi Van'da, Yüzüncü Yıl üniversitesi (YYÜ) Rektörlüğü tarafından yeni yapılan öğrenci yemekhanesine verilecek.
Darbe girişiminde şehit olan Ankara Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda görevli Vanlı polis memuru Halil Hamuryen'in ismi YYÜ Rektörlüğü tarafından yeni yapılan öğrenci yemekhanesine verilecek. Darbe girişimcileri tarafından yapılan alçak saldırıyı zihinlerde canlı tutabilmek için böyle bir girişimde bulunduklarını belirten YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, "Biz, demokrasi şehidimiz hemşehrimiz Halil kardeşimizin adını yemekhaneye verdik ki, insanlar hergün yemekhaneye girdiğinde bu demokrasi şehidimizin adını görsün ve demokrasiye ne kadar sahip çıkmamız gerektiğini noktasında daha duyarlı olsunlar" dedi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@