Yunanistan'daki darbeci subaylar Atina'ya götürüldü

Lütfü KARAKAŞ/KAVALA, () - TÜRKİYE’deki darbe girişiminden sonra helikopterle Yunanistan’a kaçan 8 darbeci asker, gözaltında tutuldukları Kavala'dan Atina'ya götürüldü. Türkiye’deki 15 Temmuz darbe girişiminden bir sonra...

Haberler 22.07.2016, 14:16
Yunanistan'daki darbeci subaylar Atina'ya götürüldü

Lütfü KARAKAŞ/KAVALA, () - TÜRKİYE’deki darbe girişiminden sonra helikopterle Yunanistan’a kaçan 8 darbeci asker, gözaltında tutuldukları Kavala'dan Atina'ya götürüldü.
Türkiye’deki 15 Temmuz darbe girişiminden bir sonra askeri Skorsky S-70 tipi helikopterle Dedeağaç Dimokritos Havaalanı'na inerek siyasi sığınma isteminde bulunan 2 binbaşı, 4 yüzbaşı ve 2 astsubay, Suçüstü Mahkemesi tarafından yasa dışı yollardan ülkeye kaçak girmek suçundan 2'şer ay hapis cezasına çarptırıldıktan sonra dün Kavala Cezaevi'ne götürüldü. Darbeci askerlerin siyasi sığınma istemlerini ele alacak Dedeağaç Nea Hili kasabasındaki 3 kişilik değerlendirme komisyonu fotoğraf çekimi, parmak izi alınması ve kimlik tespitini tamamladı. Nea Hili'deki iltica teleplerini değerlendirme komisyonunun 26 Temmuz Salı günü 2'şerli gruplar halinde görüşmelerine başlanacak olan darbeci askerlerin can güvenliği gerekçesi ile bugün Atina'ya götürülmesi kararı verildi. Kavala Cezaevinden alınan 8 darbeci subay Atina'ya götürüldü. Bu nedenle iltica istemleri ile ilgili işlemlerin Atina'daki komisyon tarafından değerlendirileceği bildirildi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@