Yunan konsolosluğunda restorasyon sürüyor

İZMİR'de, Birinci Kordon'da bulunan Yunan Konsolosluğu'nun tarihi binasının restorasyonu sürüyor. Yunanistan'da ekonomik krizin yaşandığı 2012 yılında, yurt dışında sahip olunan ve Yunan medyası tarafından, satılacak 30 gayrimenkul...

Haberler 01.03.2016, 10:12
Yunan konsolosluğunda restorasyon sürüyor
İZMİR'de, Birinci Kordon'da bulunan Yunan Konsolosluğu'nun tarihi binasının restorasyonu sürüyor.
Yunanistan'da ekonomik krizin yaşandığı 2012 yılında, yurt dışında sahip olunan ve Yunan medyası tarafından, satılacak 30 gayrimenkul arasında gösterilen Birinci Kordon'da, Atatürk Caddesi üzerindeki tarihi konsolosluk binasının restorasyonu için, Aleksis Çipras'ın başında olduğu Yunan hükümeti tarafından kaynak sağlandı. Bu kaynakla birlikte binanın restorasyonu için çalışmalar başladı. 19'uncu Yüzyıl sonunda yapılan tarihi konsolosluk binasının içinde temelden güçlendirme başta olmak üzere, aslına uygun olarak süren restorasyon çalışmaları, yapının dış cephesinde yoğunlaştı.
İzmirler, beton yığınına dönen Birinci Kordon'da tarihi yapıların parmakla sayılacak kadar az olduğuna dikkat çekip, "Yunan konsolosluğu bu tarihi binalardan biri. Başbakan Çipras'ın değerine sahip çıkıp, bu ekonomik krizde tarihi konsolusluk binasına bütçe ayırması Yunan medyasında da yer almıştı" dedi.
Bina restorasyonunun 2016 yılı içinde tamamlanması bekleniyor.

FOTOĞRAF

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@