Yrd. Doç. Dr. Harun Savut: Çocuklarımıza yeni bir din öğretildi

Durmuş SEVİNDİK/ZONGULDAK, () - ZONGULDAK'ta, Bülent Ecevit Üniversitesi'nce darbe girişiminde ölen ve şehit olanlar için okutulan mevlitte konuşan İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Harun Savut, "Paramızı vererek...

Haberler 23.07.2016, 16:46
Yrd. Doç. Dr. Harun Savut: Çocuklarımıza yeni bir din öğretildi

Durmuş SEVİNDİK/ZONGULDAK, () - ZONGULDAK'ta, Bülent Ecevit Üniversitesi'nce darbe girişiminde ölen ve şehit olanlar için okutulan mevlitte konuşan İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Harun Savut, "Paramızı vererek ‘dinini öğrensin’ diye gönderdiğimiz o çocuklarımıza yeni bir din öğretildi. Hıristiyanlık, Yahudilik, İslam karması bir din. Bu İslam değil" dedi.
BEÜ tarafından Merkez Ulu Camii’nde öğle namazının ardından gerçekleştirilen mevlit programına, Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer, rektör yardımcıları, öğretim görevlileri, personel ve vatandaşlar katıldı. Camide mevlit, Kuran ve ilahiler okundu.
Bülent Ecevit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Yrd. Doç. Dr. Harun Savut, şehitler için dua etmeden önce yaptığı konuşmada darbe girişiminin ardından çok büyük bir travma yaşandığını söyledi. Yrd. Doç. Dr. Harun Savut, "Bu maalesef bizim ‘hoca’ dediğimiz, 'dindar' dediğimiz, din kisvesine bürünmüş bir grup tarafından gerçekleşti. Din temelde özgürlüğü öne çıkarır" dedi.
40 yıldır dinin temel değerleriyle oynandığını ifade eden Yrd. Doç. Dr. Harun Savut, 19 yıl önce Fethullah Gülen’in bir röportajında, "Cebrail Aleyhisselam gelse parti kursa oy vermem" dediğini hatırlattı ve şunları söyledi:

"Bunu duyan bir alim bu söz karşısında duramaz. Çünkü, Allah Peygamberine ikaz ediyor; eğer sen bizim indirdiğimize uymazsan seni şah damarından yakalarız. Bu sözü söyleyen Peygamberden daha mı büyük? Bu söz nasıl söylenir? Biz hocalar bu söz karşısında nasıl sustuk. Ondan sonra gelindi bugüne. Paramızı vererek ‘dinini öğrensin’ diye gönderdiğimiz o çocuklarımıza yeni bir din öğretildi. Hıristiyanlık, Yahudilik, İslam karması bir din. Bu İslam değil." 
Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer de, "Tüm demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet kalanlara da sabırlar diliyoruz. Allah bir daha bize böyle günleri göstermesin. Üniversitemiz milletin yanında" dedi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@