Yeşil Artvin Derneği; 'Biz gezici değil yerleşik halkız' (2)

ARTVİN’DE KADINLAR LOKMA DAĞITTI Artvin Kafkasör yaylası Cerattepe bölgesinde maden faaliyetlerine karşı halkın tepkisi devam ediyor. Kızılay İşhanı önünde toplanan Artvin Kadın Platformu üyeleri, 'Lokmamızı paylaşırız, toprağımızı...

Haberler 29.02.2016, 18:43
Yeşil Artvin Derneği; 'Biz gezici değil yerleşik halkız' (2)

ARTVİN’DE KADINLAR LOKMA DAĞITTI
Artvin Kafkasör yaylası Cerattepe bölgesinde maden faaliyetlerine karşı halkın tepkisi devam ediyor. Kızılay İşhanı önünde toplanan Artvin Kadın Platformu üyeleri, 'Lokmamızı paylaşırız, toprağımızı asla' sloganı atarak lokma tatlısı yaptı. Yöresel kıyafetler giyerek maden çalışmalarını protesto eden kadınlar, caddeden geçenlere lokma tatlısını dağıttı. Kadın Platformu adına açıklama yapan Sevgi Önay, şunları söyledi:
"Bu şehrin ve bu doğanın kadınları olarak 'Lokmamızı paylaşırız ama toprağımızı asla' sloganıyla yola çıktık ve bundan sonra da etkinliklerimize devam edeceğiz. Bu toprakların kadınları olarak hukukun bizden yana karar vereceğine inanmak istiyoruz. Biz de yavruyuz, ama sadece ve sadece bu dağlarda çobanlık yapan, çiftçilik yapan, süt sağan, sırtında taş taşıyıp evlek evlek bahçeler kuran, bir ağacın gövdesine yaslanarak ömrüne ömür katan, rüzgarda devrilen ağaca bile gözyaşı dökebilen ve bizi bu sevdalarla büyüten analarımızın, babalarımızın yavrusuyuz. Bizim de bu topraklarda tıpkı bu sevdalarla yavrularımızı yetiştirmekten başka derdimiz yoktur."

Kadın Platformu üyeleri, maden şirketi Cerattepe’yi terk edinceye kadar haftanın üç günü farklı etkinlikler yapacaklarını açıkladı.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@