Yenikapı mitingi Çanakkale'den izlendi

İSTANBUL'da, Yenikapı'da düzenlenen 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi', Türkiye'nin tüm illerinde olduğu gibi Çanakkale'de de İskele Meydanı'nda kalabalık bir vatandaş topluluğunca izlendi. Vatandaşlar, ellerindeki Türk bayrakları ile...

Haberler 08.08.2016, 00:11
Yenikapı mitingi Çanakkale'den izlendi
İSTANBUL'da, Yenikapı'da düzenlenen 'Demokrasi ve Şehitler Mitingi', Türkiye'nin tüm illerinde olduğu gibi Çanakkale'de de İskele Meydanı'nda kalabalık bir vatandaş topluluğunca izlendi.
Vatandaşlar, ellerindeki Türk bayrakları ile sıcak havaya rağmen saat 17.00'den itibaren Çanakkale İskele Meydanı'nda toplanmaya başladı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Demokrasi Nöbeti'nin' tutulduğu İskele Meydanı'na kurulan dev ekrandan, İstanbul Yenikapı'daki 'Demokrasi ve Şehitler' Mitingi izlendi. Kalabalık, Yenikapı Mitingi'ndeki coşkuya ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak ortak oldu. Kalabalığa Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Mithat Kemal Algül, Çanakkale Emniyet Müdürü Yılmaz Özden de eşlik etti.
Çanakkale İskele Meydanı'ndaki mitinge katılan vatandaşlar sergilenen birlik ve beraberliğe vurgu yaparak, Türkiye Cumhuriyeti'ni bölmeye hiç kimsenin gücünün yetmeyeceğini belirtti.
Yenikapı mitingi sona erdikten sonra İskele Meydanı'ndaki kalabalığa Çanakkale Valisi Hamza Erkal ile Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan da birer konuşma yaparak seslendi.
'TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN ÖZGÜR BİR MEMLEKET OLDUĞUNUN MÜHÜRÜNÜ BURAYA ÇAKTIK'
Çanakkale Valisi Hamza Erkal yaptığı konuşmada, "Cumhurbaşkanımızın tertiplediği töreni hep beraber izledik. Bu vatanın gerçek sahipleri olduklarını gösterdiler. Sizlerde 24 gündür bu meydanı sahiplenerek, birbirinize kenetlenerek, tek yürek, tek ses olarak bu memleketin gerçek evlatları olarak kendinizi gösterdiniz. Burada oluşumuzun tek nedeni burada bu vatana sahip çıkmak için. Bu meydana biz Türkiye Cumhuriyetinin özgür bir memleket olduğunun mührünü buraya çaktık" dedi.
AK PARTİLİ TURAN: DEMOKRASİMİZE KASDEDENLERE DUR DEDİĞİMİZ GÜNDÜR
Ak Partili Bülent Turan, "İstanbul Yenikapı'da tarihi bir mitingi izledik. 18 Mart'ta nasıl ki Milli Egemenliğimize kasteden, yan bakanlara bu topraklar dur demişse, 15 Temmuz'da da adeta Çanakkale Geçilmez ruhunu, Türkiye'yi geçilmez yapan aziz milletimizi, şehitlerimizi ve gazilerimizi bu meydandan selam gönderen tüm vatandaşlarımızı tekrar selamlıyorum. Bizim için 18 Mart neyse, 23 Nisan, 29 Nisan, 19 Mayıs ve aziz günlerimiz neyse 15 Temmuz'da farklı değildir. Bizim milli egemenliğimize, demokrasimize, birliğimize kastedenlere dur dediğimiz özel bir gündür" diye konuştu.
TURAN, CHP'Lİ BAŞKAN GÖKHAN'I ELEŞTİRDİ
Ak Partili Bülent Turan, Çanakkale Belediye Başkanı CHP'li Ülgür Gökhan'ı da mitingi izlemeye gelmediği için eleştirdi. Turan, "Şu arkamdaki tabloya bakınız. Vekilimiz, STK'larımız, komutanlarımız, Valilerimiz, İl Müdürlerimiz, siyasi partilerimiz hepimiz buradayız. Ancak kim kızarsa kızsın şunu söylemek hakkımdır. Bu akşam bu şehrin Belediye Başkanını burada görmek isterdim. Bu şehrin belediye başkanı nasıl ki HDP'nin toplantısına katılıyorsa, bu şehrin aziz vatandaşlarına, hemşerilerine, selam verme borcu vardır. Bu şehrin partili gözetmeksizin, bürokrat gözetmeksizin herkes buradaysa, 24 gün gelmemiş olabilir, işi çıkmış olabilir, mazereti olabilir. Ama son toplantımıza, kendi Genel Başkanının gösterdiği nezaketi göstererek, buraya katılmasını beklerdim Çanakkaleli olarak. Siyasi polemikler bir yana, ama bir daha söylüyorum HDP'ninki, diğer terör örgütleriyle arasına mesafe koyamayan partinin toplantısına katılacaksan, Valinin, vekilin olduğu, komutanın, STK'nın, herkesin burada olduğu toplantıya katılmayacaksın. Binlerce kere yazıklar olsun diyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@