Yalova’da kurtuluşa buruk kutlama

YALOVA’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 95'inci yıl dönümü, buruk kutlandı. Ülkenin içinde bulunduğu durum nedeniyle de bu akşam yapılacağı duyurulan Sümer Ezgü konseri iptal edildi. Kutlama programı, Kurtuluş Anıtı ve Cumhuriyet...

Haberler 19.07.2016, 14:27
Yalova’da kurtuluşa buruk kutlama
YALOVA’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 95'inci yıl dönümü, buruk kutlandı. Ülkenin içinde bulunduğu durum nedeniyle de bu akşam yapılacağı duyurulan Sümer Ezgü konseri iptal edildi.
Kutlama programı, Kurtuluş Anıtı ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na Yalova Belediye Başkanı CHP'li Vefa Salman’ın çelenk bırakılmasıyla başladı. Burada bir konuşma yapan Salman, "Yalova’nın düşman işgallinden kurtuluşunun 95’inci yılının buruk kutlamasına hoş geldiniz. 51 yaşındayım. Hayatımın en zor konuşmalarından birini yapmaktayım. Coğrafya olarak stratejik, jeopolitik olarak önemli bir bölgedeyiz. Dün bu topraklar üzerinde dahili ve harici bir çok düşmanın hesapları vardı. Bugün yine var, yarın yine olacak. Burada Türk milletine çok büyük görevler düşüyor. Gençlerimizi bilinçlendirmeliyiz. Birlik beraberliği onlara aşılamak zorundayız" diye konuştu.
Törene Yalova Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar, Karamürselbey Eğitim Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğamiral İbrahim Özdem Koçer, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan da katıldı.
Ülkenin içinde bulunduğu durum nedeniyle de bu akşam yapılacağı duyurulan Sümer Ezgü konseri iptal edildi.
Öte yandan, etkinlikler kapsamında Yürüyen Köşk Fotoğraf Yarışması için çekilen fotoğraflar da sergilendi. Serginin açılış kurdelesini Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Karamürselbey Eğitim Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğamiral İbrahim Özdem Koçer ve Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu birlikte kesti. Ardından protokol üyeleri ve vatandaşlar sergiyi gezdi. Sonrasında ise yarışmanın ödül töreni gerçekleştirildi. Yarışmada birinciliği Aslıhan İnci, ikinciliği Nuri Çoban, üçüncülüğü de Fatih Aktaş kazandı. Jüri özel ödülünü ise Mahmut Kadir İşgüven aldı. Dereceye girenlere ödüllerini protokol üyeleri takdim etti. 

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@