Vali Erkal: Çanakkale Savaşları'ndan hiçbir farkı yok

Mustafa SUİÇMEZ/ÇANAKKALE, () - ÇANAKKALE'de darbe girişimine karşı protesto etmek için toplanan vatandaşlara seslenen Çanakkale Valisi Hamza Erkal, darbe girişimden halkın verdiği mücadelenin Çanakkale Savaşları'ndan hiçbir farkının...

Haberler 21.07.2016, 08:28
Vali Erkal: Çanakkale Savaşları'ndan hiçbir farkı yok

Mustafa SUİÇMEZ/ÇANAKKALE, () - ÇANAKKALE'de darbe girişimine karşı protesto etmek için toplanan vatandaşlara seslenen Çanakkale Valisi Hamza Erkal, darbe girişimden halkın verdiği mücadelenin Çanakkale Savaşları'ndan hiçbir farkının olmadığını iddia etti.
Çanakkale'de dün akşam saat 21.00'de yüzlerce kişi darbe girişimini protesto etmek için İskele Meydanı'nda toplandı. Grup Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a slogan atarak sevgi gösterisinde bulundu. Gruba Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın eşi Kevser Turan, Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Ak Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ ve partililer destek verdi. Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın eşi Kevser Turan ve Çanakkale Ak Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ ile alana gelen Çanakkale Valisi Hamza Erkal vatandaşlara hitap etti.

Vali Hamza Erkal, konuşmasına başlamadan önce sahnede elinde Türk bayraklı olan bir vatandaş, Vali Erkal'ı alnından öptü. "Sizler korkmadığınızı tankların önüne kendinizi atarak gösterdiğiniz" diyerek sözlerine başlayan Vali Erkal, şöyle dedi:
"Biz Allah'tan başka kimseden korkmayız. Çünkü biz inanmış insanlarız. O yüzden inançlı bir insanın korkabileceği tek bir maka var. Oda Allahüteala'dır. Gerisi boş. Son zamanlarda hepimiz şunu içimizden geçirmişizdir. Çanakkale Savaşında savaşan, canını veren bu memleketi kurtaran kahramanların ruhu ile şimdikiler arasında hiç böyle inanılmaz bir fark var diye düşünürdük dimi. Ama bu milletin ruhunda demek ki bu var. O zaman silahları, topları vardı. Yine asker idiler. Şimdiki millet asker ve silah olmamasına rağmen, yumruğuyla, eliyle bedeniyle, imanıyla o tankların önüne serildi. Tankları yumrukladı. Durdurdu. Şimdiki yapılanların Çanakkale Savaşlarında yapılandan farkı yok. İnanın yok. Darbe olayına gizli gizli sevinen. Veya dışarıya söyleyip gizli gizli sevinen varsa onlarda darbecidir. Duruma göre pozisyon almaya çalışanlar onlarda darbecidir. Biz duruşumuzu ilk günden net ortaya koyduk. Bundan sonra da net koyacağız. Bu netliğimizi de her gün bu meydanlara gelerek göstereceğiz. Devletimize, vatanımıza sahip çıkacağız."
Konuşmasının ardından Vali Erkal, beraberindekiler ile oluşturulan demokrasi duvarına düşüncelerini yazdı. Demokrasi duvarına ilk notu yazan Vali Hamza Erkal, "Bu necip millet için vatan kurtarmak sıradan bir meseledir. Akşam devleti kurtarır. Sabah işe gider" ifadeleri yer aldı.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@