Vali Altıparmak 'Demokrasi Nöbeti'nde

Osman Nuri BOYACI/DENİZLİ, () - DENİZLİ'de 8 günden bu yana sürdürülen 'Demokrasi Nöbeti'ne, Vali Ahmet Altıparmak da katıldı. Darbe girişiminde Çardak halkıyla beraber 550 komandonun Denizli'den Ankara'ya nakledilmesini karartma yaparak...

Haberler 23.07.2016, 16:22
Vali Altıparmak 'Demokrasi Nöbeti'nde

Osman Nuri BOYACI/DENİZLİ, () - DENİZLİ'de 8 günden bu yana sürdürülen 'Demokrasi Nöbeti'ne, Vali Ahmet Altıparmak da katıldı. Darbe girişiminde Çardak halkıyla beraber 550 komandonun Denizli'den Ankara'ya nakledilmesini karartma yaparak önleyen Vali Altıparmak, nöbet tutan vatandaşlara pilav, ayran ve dondurma dağıttı.
Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, darbe girişiminin yapıldığı gece 11'inci Komando Tugayı'ndan Çardak Havaalanı'na askeri araçlarla nakledilen ve darbe planı gereği buradan nakliye uçağıyla Ankara'ya gönderilmesi planlanan 550 komandonun durdurulmasını Çardak halkıyla beraber sağlamıştı. Çardak'a giden Vali Ahmet Altıparmak, Kayseri'den gelecek nakliye uçağının alana inmemesi için havaalanının elektriklerini kestirip, jeneratörlerini devre dışı bıraktırarak uçağın inmesini önlemişti. AK Parti Denizli Şahin Tin, Ak Parti İl Başkanı Necip Filiz ve Çardak halkının askeri araçların içindeki askerlere direnmesi, belediyenin iş makinelerinin havaalanı pistini kapatmasıyla 550 komandonun Ankara'ya gidişi engellenmişti.

Darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturmalar ve açığa almalar nedeniyle bir haftadan bu yana yoğun saatler yaşayan Vali Ahmet Altıparmak, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin dün (cuma) akşam Denizli'ye gelip Delikliçınar Meydanı'nda halka seslenmesi ve "Demokrasi Nöbeti"ne katılmasına eşlik etti. Vali Altıparmak, Pamukkale Belediyesi'nin kurduğu standa gidip Pamukkale Belediye Başkanı AK Partili Hüseyin Gürlesin'le birlikte nöbet tutanlara pilav ve ayran dağıttı. Altıparmak, daha sonra Merkezefendi Belediyesi'nin kurduğu standa geçerek toplananlara dondurma ikram etti.

FOTOĞRAFLI

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@