Uşak Üniversitesi'nden darbe girişimine kınama

Yavuz KUŞDEMİR/UŞAK, () - UŞAK Üniversitesi'nde görevli öğretim üyeleri, cübbelerini giyerek darbe girişimini protesto etmek için yürüyüş düzenledi. Uşak Üniversitesi'nde 400 öğretim üyesi, cübbelerini giyerek Uşak Belediyesi önünde...

Haberler 19.07.2016, 11:40
Uşak Üniversitesi'nden darbe girişimine kınama

Yavuz KUŞDEMİR/UŞAK, () - UŞAK Üniversitesi'nde görevli öğretim üyeleri, cübbelerini giyerek darbe girişimini protesto etmek için yürüyüş düzenledi.
Uşak Üniversitesi'nde 400 öğretim üyesi, cübbelerini giyerek Uşak Belediyesi önünde toplandı. Türk bayraklarıyla İsmetpaşa Caddesi'nden harekete geçen grup, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na yürüdü. Uşak Üniversitesi adına basın açıklaması yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cengiz Soykan, "Devlet içinde örgütlenen, içimizden gibi gözüküp bizden olmayan, küresel güçlerin kaos ve vahşet çetesi olan FETÖ terör örgütü ve onun işbirlikçileri tarafından 15 Temmuz'da Cumhuriyetimize, Cumhurbaşkanımıza, yüce milletimize ve millet iradesinin sonucu olan meşru hükümetimize karşı alçakça ve haince darbe girişimi yapılmıştır. Bu aynı zamanda tarihimize ve medeniyetimize karşı yapılan şeref yoksunu bir saldırıdır" dedi.

Türkiye'de şer odaklarının son zamanlarda maruz kaldığı alçakça terör saldırılarıyla siyasi komplo ve oyunlarla emellerine ulaşamadıklarını ifade eden Prof.Dr. Soykan, "Ülkemizde yaşanan darbe girişimi değil haince yapılan kanlı bir terör saldırısıdır. Bu hayasızca yapılan darbe girişimi yalnızca seçilmiş hükümet veya milletvekillerine değil, Türk milletinin ta kendisine yapılmıştır. Milli iradeye sürülmek istenen kara leke yöneticilerimizin ve milletimizin azim ve kararlığıyla temizlenmiş, hain komplo, hayasız kumpas inançla püskürtülmüştür. Darbe girişimi şükürler olsun ki başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yüksek idarecilik vasıfları, cesareti ve halkına olan inanmışlığıyla bağımsızlık düşkünü, esaret düşmanı yüce milletimizin göstermiş olduğu kahramanlıklarla sonuçsuz kalmıştır" diye konuştu.
Uşak Üniversitesi'nin devlet yöneticilerinin gösterdiği azim ve kararlılık doğrultusunda 'PKK-PYD' gibi kanlı terör örgütlerinden hiçbir farkı olmayan FETÖ terör örgütüne karşı mücadelesini sürdüreceğini ifade eden Prof.Dr. Soykan, şöyle konuştu:
"Devletimizin ve milletimizin düşmanı olan bütün terör örgütleri gibi FETÖ terör örgütlenmesi olan paralel yapıyla mücadelesini sürdürecek, üniversitemiz içerisinde hiçbir şekilde yapılanmalarına müsaade edilmeyecektir. Uşak Üniversitesi olarak demokrasimize kast eden, seçilmişlerimizi tehdit eden, masum vatandaşlarımıza kurşun sıkan, milli kurum ve kuruluşları bombalayan; bu kapsamda 208 evladımızın şehadetine neden olan darbecileri şiddetle kınıyoruz."

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@