Üç parti kol kola

BALIKESİR'in Ayvalık İlçesi'nde darbe girişimine tepki göstermek amacıyla Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlardan farklı partilere gönül veren üç kadının dayanışması dikkat çekti. 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminin ardından...

Haberler 21.07.2016, 11:31
Üç parti kol kola
BALIKESİR'in Ayvalık İlçesi'nde darbe girişimine tepki göstermek amacıyla Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlardan farklı partilere gönül veren üç kadının dayanışması dikkat çekti.
15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminin ardından başlatılan ‘Demokrasi Nöbeti' Ayvalık Cumhuriyet Meydanı'nda da devam ediyor. Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Tokel ve AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp'in de bulunduğu meydanda çok sayıda darbe karşıtı vatandaş biraraya geldi. Ellerinde Türk bayrakları ile nöbete katılanlar arasında AK Parti, MHP ve CHP gibi farklı siyasi partilere gönül veren ve geçmişte parti içinde farklı kademelerde görevler almış üç kadın da yer aldı.
Aynı amaç için kol kola giren kadınlardan AK Partili Güler Çaprazbuyruk 'Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet' işareti yaparken, CHP'li Songül Can 'Zafer' işareti ve MHP'li Jülide Topuz ise 'Bozkurt' işareti yaptı. Ellerinde Türk bayrakları ile meydana gelen kadınlar, farklı partilere mensup olsalar da demokrasi için birlikte olduklarını ifade etti. CHP'li Songül Can, "3 büyük partinin savunucuları olarak biraradayız. Türk bayrağı altında Atamızın gölgesinde buluştuk. Biz farklı partilere gönül verdik ama olsun. Davamız vatan, bayrak, demokrasi ve Türk askeri oldukça her zaman bir araya gelebiliriz" dedi.

FOTOĞRAF

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@