Tutuklanan general, Kartal Vakfı için cumartesi için dayanışma yemeği düzenlemiş

ADANA'da darbe girişiminin ardından tutuklanan İncirlik Üssü'ndeki 10'uncu Tanker Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Bekir Ercan Van tarafından 23 Temmuz'da Kartal Vakfı yararına 'dayanışma yemeği' düzenlediği ortaya çıktı. Darbe girişiminin...

Haberler 22.07.2016, 15:04
Tutuklanan general, Kartal Vakfı için cumartesi için dayanışma yemeği düzenlemiş
ADANA'da darbe girişiminin ardından tutuklanan İncirlik Üssü'ndeki 10'uncu Tanker Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Bekir Ercan Van tarafından 23 Temmuz'da Kartal Vakfı yararına 'dayanışma yemeği' düzenlediği ortaya çıktı. Darbe girişiminin ardından yemek iptal edildi.
15 Temmuz darbe girişimini takip eden hafta sonunda Adana'nın en lüks toplantı ve balo mekanlarından biri olan Park Zirve Restoran'da yapılacağı belirtilen yemeğin davetiye sloganı, 'Aziz şehitlerimizin değerli emanetlerine hep birlikte sahip çıkıyoruz' diye. Bu sloganın altında 17 Şubat'ta Ankara'daki terör saldırısında şehit olan Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait servis aracı şoförü Adanalı Havacı Ulaştırma Er Ali Öztaş'ın Türk Bayrağı'na sarılan tabutunun fotoğrafı yer alıyor. Darbe girişiminin ardından davetiyelerinin dağıtımı yapılmazken, yemek organizasyonu da iptal edildi.
Tutuklanan Hava Pilot Tuğgeneral Bekir Ercan Van geçen yıl da aynı organizasyonu 10'uncu Tanker Üs Komutanlığı ve ABD 39'uncu Hava Üs Kanat Komutanlığı'nın ortaklaşa düzenlediği 23 Nisan Çocuk Bayramı ve Bahar Şenliği etkinlikleri kapsamında gerçekleştirmişti.
O gün etkinlikte konuşan Tuğgeneral Van, etkinlik kapsamında İncirlik Üssü'nde görevli personelin eşleri tarafından hazırlanan el ürünlerinin satışa sunulduğu kermesten elde edilecek gelirin ise Türk Hava Kuvvetleri'ne mensup şehit ve gazilerin bakmakla yükümlü oldukları ailelerinin sosyal, ekonomik sağlamak amacıyla kurulan Kartal Vakfı'na bağışlanacağını belitmişti.
TUTUKLANDIKLARINDA VAKFIN PARASI BULUNDU
İncirlik Üssü'ndeki Türk Komutan ve 2 aybay ile pilotların darbeye teşebbüs iddiası ile tutuklanmalarının ardından karargahta yapılan aramada bir kasada 15 bin lira olduğu belirlendi. İncelemede, paranın Kartal Vakfı'na ait olduğu anlaşılınca, banka hesabına yatırıldı.
KARTAL VAKFI NEDİR?
Kartal Vakfı, 5 Aralık 1997'de dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı emekli orgeneral İlhan Kılıç ile Türkiye'nin ilk kadın pilotu merhume Sabiha Gökçen'in de aralarında bulunduğu birçok üst düzey havacı asker ve şehit pilot eşleri tarafından kuruldu. Vakfın amacı vazife maluliyeti kapsamında, şehit olan veya hayatını kaybeden, sakat kalan Türk Hava Kuvvetlerine mensup subay, astsubay ve sivil memurların kendileri, eş ve çocukları ile bakmakla yükümlü oldukları anne, baba ve kardeşlerinin sosyal, ekonomik gereksinimleri ve çocuklarının eğitimi konusunda dayanışma sağlamak.

FOTOĞRAFLI

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@