Tunceli'de FETÖ yapılanmasının okul ve yurtları kapatıldı

TUNCELİ'de, darbe girişiminin ardından Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETO/PDY) ile bağlantısı olduğu iddia edilen okullar ile yurtlar kapatıldı. Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklmamada FETÖ/PDY...

Haberler 23.07.2016, 01:58
Tunceli'de FETÖ yapılanmasının okul ve yurtları kapatıldı
TUNCELİ'de, darbe girişiminin ardından Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETO/PDY) ile bağlantısı olduğu iddia edilen okullar ile yurtlar kapatıldı.
Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklmamada FETÖ/PDY ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle biri ilkokul, biri ortaokul, ikisi de lise olmak üzere 4 okul ile 3 öğrenci yurdu ve 1 gündüz bakımevinin kapatıldığını açıkladı. Yapılan açıklamada şöyle denildi:
"15.07.2016 tarihinde ülkemiz genelinde FETÖ/PDY yapılanması tarafından anayasal düzeni zorla değiştirmek amacıyla darbe girişiminde bulunulmuştur. Darbe girişimi sonrasında ülkemiz birlik ve beraberliğine kasteden FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik adli ve idari işlemler tüm bakanlıklarımız ve devlet kurumlarınca azimle ve kararlıkla sürdürülmektedir. Bu kapsamda FETÖ/PDY terör örgütü ile bağlantısı olduğu tespit edilen okul ve yurtlara yönelik ilimizde gerçekleşen adli ve idari işlemler kapsamında; Milli Eğitim Bakanlığı'nca; Özel Öz Munzur İlkokulu, Özel Öz Munzur Ortaokulu, Özel Munzur Anadolu Lisesi, Özel Munzur Fen Lisesi kapatılmıştır. Valiliğimizce; İl merkezinde Zehra Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu, Irmak Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu, Özel Erener Gündüz Bakım Evi, Çemişgezek Temkin Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu kapatılmıştır. Bu okul ve yurtlarda; okuyan/barınan öğrencilerimizin diğer okullara/yurtlara nakilleri ile ilgili her türlü kolaylık sağlanacaktır. Velilerimiz ve öğrencilerimiz konuyla ilgili olarak kesinlikle herhangi bir kaygıya kapılmamalıdır. Devletimiz bütün imkanlarıyla geleceğimiz olan gençlerimizin her zaman yanında olacaktır."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@