Trabzon'da demokrasi yürüyüşüne 10 bin kişi katıldı

TRABZON’da Milli irade ve Demokrasi platformu tarafından darbe girişimine tepki amacı ile tüm siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşların katılımı ile, ’Milli iradeye ve Demokrasiye sahip çıkma’...

Haberler 20.07.2016, 21:36
Trabzon'da demokrasi yürüyüşüne 10 bin kişi katıldı
TRABZON’da Milli irade ve Demokrasi platformu tarafından darbe girişimine tepki amacı ile tüm siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşların katılımı ile, ’Milli iradeye ve Demokrasiye sahip çıkma’ yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşe yaklaşık 10 bin kişi katıldı.
Saat 18.00 de Cumhuriyet Caddesi'nde toplanan kalabalık, mehteran takımı eşliğinde ellerinde Türk bayrakları ile  Maraş Caddesi'nden Atatürk Alanı'na geldi. Yürüyüşe Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Büyük Şehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükcüoğlu, Ak Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, İl Emniyet Müdürü Murat Köksal, Trabzon Ticaret Odası Başkanı Suat Hacisalihoğlu, Trabzonspor Asbaşkanı Ahmet Çubukçu, siyasi parti il başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve üyeleri ile vatandaşlar katıldı. Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı yürüyüşte mehter marşı eşliğinde tekbir getirildi, ’idam isteriz’ sloganları atıldı.
Atatürk Alanı'nında önce saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okunduktan sonra konuşan Trabzon Valisi Yücel Yavuz, "Türk milleti olarak birlik ve beraber olma günüdür. 'Bahis konusu olan vatan ise gerisi teferruattır' diyen, parti ayrımı gözetmeyen ve bu vatan için başını ortaya koyan herkes, yani bütün Türkiye burada. Hainler Cumhurbaşkanımıza, birliğimize ve beraberliğimize kastettiler. 15 Temmuz'da bazı şer odakları Anayasal düzeni yıkmak için ülkemize, birliğimize ve geleceğimize kastedince tüm Türk Milleti ayağa kalktı. Bu ayağa kalkış, o akşamki çağrıdan sonra eksilmeksizin devam etmektedir. Trabzon’daki herkes bu bayrağın etrafında toplandı. Tüm Türkiye dedi ki, 'ey gafiller, şaşkın adamlar. Be hey satılmış köpekler. Sizin ne haddinize Türkiye Cumhuriyeti'ne kafa tutmak.' Buradaki herkesten Allah razı olsun. Gösterdiğiniz dirayet, gösterdiğiniz inisiyatif ve milli duruş, dünya demokrasi tarihine altın harflerle yazıldı. Bundan sonra demokrasi denildiği zaman Türk milletinin bu şanlı ve diri duruşu akla gelecektir" dedi.
Vali Yavuz, "Televizyonlarda tanka kafa tutan şanlı Türk milletini gördük. Bize bu sıkıntıyı yaşatan kişi ve kuruluşların tamamı derdest edilmiştir. Tamamı hakkında adli işlemler devam etmektedir ve hepsi kodese tıkılmıştır. Bayrağımız inşallah sonsuza dek dalgalanacaktır. İndirmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir’’ diyerek konuşmasını noktaladı.
Konuşmanın ardından protokol kürsüye çıkarak vatandaşları selamladı. Miting, mesajların okunmasının ardından etkinlik son buldu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@