TAV'a Küba'dan davet

Hüseyin ASLIYÜCE/İstanbul, ()- TAV Havalimanları Havana Havalimanı'nın geliştirilmesi ve işletmesi projesi için görüşmelere davet edildi. Proje, San Antonio de los Banos havalimanının geliştirilmesini de kapsıyor. TAV Havalimanları,...

Haberler 05.08.2016, 20:18
TAV'a Küba'dan davet

Hüseyin ASLIYÜCE/İstanbul, ()- TAV Havalimanları Havana Havalimanı'nın geliştirilmesi ve işletmesi projesi için görüşmelere davet edildi. Proje, San Antonio de los Banos havalimanının geliştirilmesini de kapsıyor.

TAV Havalimanları, Groupe ADP ve Bouygues Batiment International'den oluşan konsorsiyum, Küba'da başkent Havana'da yer alan Jose Marti Uluslararası Havalimanı'nın geliştirilmesini ve işletmesini kapsayan proje için görüşmelere davet edildi.TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada TAV'ın ürün ve hizmetlerinin dünyanın 17 ülkesinde 70 havalimanında yer aldığını belirterek, dünyanın her yerinde iş yapabilecek finansal ve operasyonel yetkinliğe sahip olduklarını söyledi.

FIRSATLARI DEĞERLENDİRİYORUZFırsatları değerlendirdiklerinin altını çizen Şener “ Yaklaşık bir yıldır takibimizde olan iki havalimanının geliştirilmesi ve işletmesi için, Fransız ortağımız ADP ve Küba'da önemli inşaat projelerine imza atmış olan BBI ile birlikte münhasıran görüşmelere başlamak üzere davet aldık. Havana Jose Marti Havalimanı'nın yenilenmesi, geliştirilmesi ve işletmesiyle ülkenin batısında yer alan San Antonio de los Banos havalimanın geliştirilmesi için görüşmeler yürüteceğiz. Şu an yılda yaklaşık 5 milyon yolcuya hizmet veren Havana Havalimanı'nın kapasitesinin 2020'de 10 milyonun üzerine çıkarılması hedefleniyor" dedi.

AMBARGO HAFİFLEDİArtan temaslarla neticesinde hafifleyen ambargo sayesinde Eylül 2016'dan itibaren ABD'den Küba'ya tarifeli seferlerin başlamasına izin verildi. İlk aşamada altı Amerikan havayolu firması, haftada 310 adet tarifeli uçuşa başlayacak.

(Fotoğraflı)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@