Tatvan’da askerlere sevgi gösterisi

BİTLİS'in Tatvan İlçesi'nde 'Demokrasi nöbeti' tutanarın arasından geçen askerler büyük ilgi gördü. Darbe girişimi ardından Bitlis'in Tatvan İlçesi'nde de 'Demokrasi nöbeti'ne devam ediliyor. Darbe karşıtı yüzlerce kişi...

Haberler 24.07.2016, 12:13
Tatvan’da askerlere sevgi gösterisi

BİTLİS'in Tatvan İlçesi'nde 'Demokrasi nöbeti' tutanarın arasından geçen askerler büyük ilgi gördü.
Darbe girişimi ardından Bitlis'in Tatvan İlçesi'nde de 'Demokrasi nöbeti'ne devam ediliyor. Darbe karşıtı yüzlerce kişi askeri konvoyun geçeceğini öğrenince coşkulu karşılama hazırladı. Saat 23.30 sıralarında askeri konvoyun geçeceği bölgede toplananlar, ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak 'En büyük asker bzim asker', 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları ile karşıladı. Askerler de kalabalığa selam vererek coşkuya karşılık verdi.

Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, yaptığı konuşmada demokrasi nöbetlerini sürdüreceklerini belirterek, şöyle dedi:
"İlk günkü heyecanla başladığımız bu nöbeti bedeli ne olursa olsun tutmaya devam edeceğiz. Şimdi de gördüğünüz gibi ilimize yeni gelen asker kardeşlerimizin geçişi var. Bizler de bunları bağrımıza bastık. Konvoy geçişinden önce darbeci olmayan askerlerin normal rutin görevlerini yerine getirmek için meydandan geçeceği bilgisini aldık ve halkın askerleri büyük bir coşkuyla karşılamasını istedik. Onlar bizim askerimiz. Vatanını satmayan, darbeci olmayan askerlerimizi bağrımıza bastık. Çünkü bizim evlatlarımız, kardeşlerimiz ve onlar bizim askerlerimizdir. Biz hiçbir zaman onları vatan hainleriyle bir tutmadık, tutmayacağız."

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@