SP'li Öztek: Suçlular hak ettikleri cezaya çarptırılsın

Mustafa KOZAK/ANTALYA, () - SAADET Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Latif Öztek, milli iradeyi hedef alan hainlerin hak ettikleri cezaya çarptırılmasını istediklerini söyledi. SP Genel Başkan Yardımcısı Latif Öztek, Antalya'da her akşam...

Haberler 24.07.2016, 16:26
SP'li Öztek: Suçlular hak ettikleri cezaya çarptırılsın

Mustafa KOZAK/ANTALYA, () - SAADET Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Latif Öztek, milli iradeyi hedef alan hainlerin hak ettikleri cezaya çarptırılmasını istediklerini söyledi.
SP Genel Başkan Yardımcısı Latif Öztek, Antalya'da her akşam 'demokrasi nöbeti'nin tutulduğu Cumhuriyet Meydanı'nda öğle saatlerinde bir grup partiliyle birlikte darbe teşebbüsüyle ilgili basın toplantısı yaptı. Aralaranda SP İl Başkanı Galip Akın'ın da bulunduğu 100 kadar partiliyle güneş altında basın açıklaması yapan Öztek, milli iradeye yönelik darbe teşebbüsüyle ilgili, "Gerçek suçlular bulunarak adalet önüne çıkartılmalı ve hak ettikleri ceza verilmelidir" dedi.

SP olarak ülkenin seçilmişlerini, Cumhurbaşkanlığını, parlamentoyu ve hükümeti hedef alan darbe girişimini ve bunu yapanları lanetlediklerini belirten Öztek, "Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki Paralel Devlet Yapılanması'na mensup bir grup çılgının başlattığı darbe girişimi yüce milletimizin cesur evlatlarının, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ve polisimizin kahramanca direnişi ile karşılaşmış ve darbeci hainler hezimete uğramışlardır" diye konuştu.
Bu gibi olayların bir daha yaşanmaması için her türlü önlemin alınması gerektiğini bildiren Öztek, olaylarda 246 kişinin hayatını kaybettiğini, 2 bin 185 kişinin yaralandığını söyledi. Hayatını kaybedenlerden 15'inin Milli Görüş mensubu olduğunu aktaran Öztek, bu olayın arkasındaki dış mihrakların da belirlenmesini istediklerini söyledi.
Bu olayın Türkiye'nin dostunu, düşmanını ve stratejik ortaklarını yakınen tanımasına da vesile olduğunu kaydeden Öztek, darbe girişiminden sonra ilan edilen 3 ay süreyle olağanüstü hal uygulamasının da mağduriyetlere yol açmamasını temenni ettiklerini söyledi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@