Sözleşmeli er, darbe nedeniyle kına gecesine görüntülü aramayla katıldı

DARBE girişimi sonrası izinlerin iptal olması üzerine darbe sözleşmeli er olarak görev yapan damat Zonguldak'taki kına gecesine görüntülü cep telefonu aramasıyla katıldı. Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde...

Haberler 24.07.2016, 10:44
Sözleşmeli er, darbe nedeniyle kına gecesine görüntülü aramayla katıldı
DARBE girişimi sonrası izinlerin iptal olması üzerine darbe sözleşmeli er olarak görev yapan damat Zonguldak'taki kına gecesine görüntülü cep telefonu aramasıyla katıldı.
Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde veri personeli olarak görev yapan 30 yaşındaki Tuğba Eser, Zonguldak'ta bir arkadaş ortamında Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde jandarma karakolunda 3 yıldır sözleşmeli Er olarak görev yapan Adanalı 27 yaşındaki Serkan Köse ile tanıştı. Bir süre arkadaşlık yapançift, evlenmeye karar verdi. Geçen yıl 12 Temmuz'da nişanlanan çift, kınayı 23 Temmuz'da Zonguldak'ta, düğünü ise 30 Temmuz'da Adana'da yapma kararı aldı. Dün akşam bir otelde yapılan kına gecesine, gelin Tuğba Eser'in yakınları ile damadın annesi Emine ve babası Veli Köse katıldı. Damat Serkan Köse ise, 15 Temmuz'daki darbe girişimi nedeniyle izinlerin iptal olması üzerine kına gecesine katılamadı. Katılımın yoğun olduğu gecede gelinin yanındaki boş sandalyeye Türk Bayrağı asıldı. Damat Serkan Köse, kına gecesini görüntülü telefon ile izledi. Gelin ise, arkadaşlarıyla dans edip halay çekti. Gecenin sonunda kuzeni Umut Can Arıkan ile dans eden Tuğba Eser, gözyaşlarına hakim olamadı. Gelin adayını yakınları ve arkadaşları teselli etti.
Tuğba Eser, Serkan Köse'nin kına gecesine katılmak için izne çıkacağı 15 Temmuz'da darbe girişiminin yaşandığını ve bu yüzden geceye katılamadığını söyledi. Damat olmadan kına gecesini düzenlemek zorunda kaldıklarını, gece boyunca hep bir tarafının eksik kaldığını belirten Eser, "Onun boşluğunu Türk Bayrağı dolduruyor. Bana ağlama hep gül dedi, gülmemi istedi. Onun dediğini yapmak için gülüyorum. Vatan için. Yapacak bir şey yok" dedi.
Gazetecilerin sorularını görüntülü telefonla cevap veren Serkan Köse ise, "Garip bir duygu. Vatan sağolsun" dedi. Köse, 30 Temmuz'da Adana'da yapılacak düğüne katılıp katılamayacağının da belli olmadığını söyledi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@