Sivas'ta demokrasi nöbeti yağmur altında devam etti

FETHULLAHÇI Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Sivas'ta demokrasi nöbeti 7'inci gününde sağanak yağış altında devam etti. 15 Temmuz'da FETÖ mensubu bir grubun gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı...

Haberler 22.07.2016, 01:13
Sivas'ta demokrasi nöbeti yağmur altında devam etti
FETHULLAHÇI Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Sivas'ta demokrasi nöbeti 7'inci gününde sağanak yağış altında devam etti.
15 Temmuz'da FETÖ mensubu bir grubun gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla meydanlara çıkan Sivas halkı demokrasi nöbetine devam ediyor. Sağanak yağış altında devam eden nöbette vatandaşlar FETÖ'nün gerçekleştirmek istediği darbe girişimini protesto etti. Şehitler için Kuran-ı Kerim okunurken, vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sevgi gösterilerinde bulundu. Vali Davut Gül ve Belediye Başkanı Sami Aydın çadırlarda demokrasi nöbeti tutan vatandaşları ziyaret ederek, sohbet etti.
Sivas Sivil Toplum Kuruluşları Platformu adına basın açıklamasını yapan Muhammed Ali Genç, Türkiye Cumhuriyeti'nin 15 Temmuz gecesi tarihinin en alçak, en çirkin ve en büyük saldırısına uğradığını söyledi. Ülkenin, milletin, devletin ve değerlerin çok ağır bir tehdit atlattığını vurgulayan Genç, "Ülkemizi, milletimizi yok etmeye, parçalamaya, sokakları kan gölüne döndürmeye, iç savaş çıkarmaya, Türkiye'yi örgüt devletine dönüştürmeye dönük bir plan, inşallah hep birlikte verdiğimiz büyük ve onurlu mücadeleyle boşa çıktı" dedi.
Genç, Sivil Toplum Kuruluşları olarak darbe teşebbüsünün yapıldığı ilk geceden itibaren meydanları dolduranlara teşekkür ederek, "Darbelere karşı yılmayacağız, yorulmayacağız, meydanları terk etmeyeceğiz, vatanımızı hiçbir haine teslim etmeyeceğiz." diye konuştu.

FOTOGRAFLI

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@