Sivas'ta demokrasi nöbeti sürüyor

SİVAS'ta, Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki bir grup askerin darbe girişimi 15 bin kişinin katılımıyla bugün de protesto edildi. Sivas halkı, 15 Temmuz akşamı başarızlıkla sonuçlanan darbe girişiminin 5'inci gününde de demokrasi nöbeti...

Haberler 19.07.2016, 23:21
Sivas'ta demokrasi nöbeti sürüyor
SİVAS'ta, Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki bir grup askerin darbe girişimi 15 bin kişinin katılımıyla bugün de protesto edildi.
Sivas halkı, 15 Temmuz akşamı başarızlıkla sonuçlanan darbe girişiminin 5'inci gününde de demokrasi nöbeti için kent meydanına çıktı. Valilik binası önünde toplanan yaklaşık 15 bin kişi, sloganlar atarak darbe girişimini protesto etti. Girişim sırasında şehit olanlar için saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Ardından olayda hayatını kaybedenler için dua edilerek Kuran okundu. Türk bayrakları sallayarak tekbir getiren vatandaşlar, üzerinde 'Yaşasın İslam, kahrolsun düşman FETÖ' yazılı pankart açtı.
Sivas Valisi Davut Gül, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Jandarma Komutanı Albay Bektaş Arslan ve İl Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan ise geceyi valilik makamında geçirdi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@