Sivas Demokrasi Platformu'ndan Ankara Garı saldırısına tepki

Hüsnü Ümit AVCI/ SİVAS, () - SİVAS Demokrasi Platformu üyeleri, Ankara Garı önünde meydana gelen ve 103 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı terör saldırısının 10'uncu ayında basın açıklaması yaptı. Sivas Demokrasi Platformu adına...

Haberler 10.08.2016, 15:22
Sivas Demokrasi Platformu'ndan Ankara Garı saldırısına tepki

Hüsnü Ümit AVCI/ SİVAS, () - SİVAS Demokrasi Platformu üyeleri, Ankara Garı önünde meydana gelen ve 103 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı terör saldırısının 10'uncu ayında basın açıklaması yaptı.
Sivas Demokrasi Platformu adına basın bildisini okuyan Halk Evleri Sivas Şube Başkanı ve Sivas Demokrasi Platformu Sözcüsü Adnan Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:
"10 Ekim Ankara Katliamı ülkemiz tarihinde yaşanan katliamların en vahşisi olarak tarihin kara sayfalarındaki yerini almıştır. Katliamın üzerinden 10 ay geçmesine rağmen ülkemizde pek bir değişiklik olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Üstelik bugün geleceğimiz açısından daha da karamsar süreçleri hep birlikte yaşıyoruz. Ankara katliamının, Suruç katliamının ve İstanbul katliamlarının acısı belleğimizdeki tazeliğini korurken hepimizin toplum olarak irkildiğimiz 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimi sonucu yine iki yüz ellinin üzerinde asker, sivil yüzlerce insanımız bir gecede katledilmiştir. Başta Ankara katliamı olmak üzere bu katliamların iç ve dışarıdaki IŞİD tarzı cihatçı çetelerle organik ya da dolaylı ilişkisi olan tüm yapı ve oluşumlar hukuk karşısına çıkartılarak hesap vermelidirler."

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@