Sinop Valisi Cirit: 86 öğretmen, 34 emniyet personeli açığa alındı

İbrahim ASLAN / SİNOP, () - SİNOP Valisi Kemal Cirit Liman Başkanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Gümrük Şube Müdürlüğü'nü denetledi. Vali Cirit, "86 öğretmeni açığa aldık. Jandarmadan 2 tutuklu var. Emniyet teşkilatı...

Haberler 21.07.2016, 17:24
Sinop Valisi Cirit: 86 öğretmen, 34 emniyet personeli açığa alındı

İbrahim ASLAN / SİNOP, () - SİNOP Valisi Kemal Cirit Liman Başkanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Gümrük Şube Müdürlüğü'nü denetledi. Vali Cirit, "86 öğretmeni açığa aldık. Jandarmadan 2 tutuklu var. Emniyet teşkilatı içerisinde 34 emniyet personeli açığa alındı. Sinop Üniversitesi'nde de 5 öğretim görevlisi açığa alınmıştır. Ayrıca 6 savcı ve hakim gözaltına alındı" dedi.
Sinop’un iç güvenliği ile ilgili bilgi almak için Liman Başkanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Gümrük Şube Müdürlüğü'nü ziyaret eden Vali Kemal Cirit, Sinop'a yasadışı deniz araçlarının yaklaşmasına müsadece etmeyeceklerini söyledi. Vali Cirit, şöyle konuştu:

"Bakanlar Kurulu kararıyla olağanüstü hal ilan edildi. Türk demokrasisine ve hukukuna kast edenlerin ve bu yönde çaba sarf ederek terör faaliyetleri içerisinde bulunanların çok daha kolay bertaraf edilmesi noktasında dünyada da uygulanan anayasal bir süreçtir. Şu kapsamda dün itibari ile İl Milli Eğitim’den 86 öğretmeni açığa aldık. Jandarmadan da hala gözaltında olan, dünden itibaren 2 personel ve tutuklu var. Emniyet teşkilatı içerisinde 34 emniyet personeli açığa alındı. Sinop Üniversitesi'nde de 5 öğretim görevlisi açığa alınmıştır. Burada normalleşmeyle ilgili her tür çaba Valiliğimiz tarafından koordine etmektedir. Ayrıca 6 savcı ve hakim gözaltına alındı."
FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@