Sinop Valiliği darbecilerden gelen talimatı ciddiye almadı

SİNOP Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Türk Ordusu içinden bir grup azınlığın başlattığı darbe girişimi doğrultusunda, Sinop askeri birliklerine de bir takım sözde talimatlar geldiği, ancak bu talimatların...

Haberler 16.07.2016, 13:22
Sinop Valiliği darbecilerden gelen talimatı ciddiye almadı
SİNOP Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Türk Ordusu içinden bir grup azınlığın başlattığı darbe girişimi doğrultusunda, Sinop askeri birliklerine de bir takım sözde talimatlar geldiği, ancak bu talimatların askeri yetkililerce hiçbir şekilde ciddiye alınmadığı belirtildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde bir grubun yaptığı darbe girişimi ile ilgili olarak Sinop Valiliği tarafından yazılı açıklama yapıldı. Yapılan açıklama şu ifadeler yer aldı:
"15/07/2016 tarihinde akşam saatleri itibari ile tüm yurt genelinde Türk Ordusu içinden bir grup azınlığın başlattığı darbe girişimi doğrultusunda, ilimiz askeri birliklerine de bir takım sözde talimatlar gelmiş, ancak bu talimatlar askeri yetkililerce hiçbir şekilde ciddiye alınmamış, olayın başından itibaren Vali Yasemin Özata Çetinkaya başkanlığında ilimiz askeri yetkilileri ve emniyet güçleri bir araya gelerek ilimiz ve ülke genelindeki gelişmeler takip edilmiştir. Adli konularla ilgili görevi başında bulunan Cumhuriyet Başsavcı Ozan Kaya ile de sürekli koordinasyon içinde hareket edilmiştir. Aynı şekilde İlçelerimizde de kaymakamlarımız, tüm askeri yetkililer ve emniyet güçleri ile birlikte Valiliğimizle irtibat halinde ilçelerinde görevlerinin başında bulunmuşlardır."

Yazılı açıklama şöyle devam etti:
"Bu süreç içerisinde ilimizde ülke gündemi doğrultusunda gerçekleşen tek şey vatandaşımızın demokrasiye sahip çıkmak amacıyla İl merkezinde beş bin kişi olmak üzere tüm ilçelerde büyük topluluklar halinde gerçekleştirdikleri tepki gösterileri olmuştur. İl ve ilçe merkezlerimizde toplanan tüm Sinoplu hemşerilerimiz büyük bir sağduyu içerisinde demokrasimize karşı gerçekleştirilen bu alçak girişime karşı tepkisini en üst düzeyde ortaya koymuştur. Bu duyarlılıkları için tüm Sinoplu Hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. Sürecin başladığı ilk dakikadan itibaren Vali Yasemin Özata Çetinkaya’nın emir komutası doğrultusunda izin ve istirahatte bulunan tüm asker ve polislerimiz göreve çağrılarak, meydana gelebilecek müessif olaylara ve müdahalelere karşı gerekli tedbirleri almış ve İlimiz sınırlarında en ufak bir asayiş olayı bile meydana gelmemiş, süreç tüm birimlerimizce kesintisiz takip edilmektedir."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@