Sinop'ta 'Demokrasi nöbeti' devam etti

SİNOP'ta darbe girişimine karşı başlatılan 'Demokrasi Nöbeti'ne katılanlar ellerinde Türk Bayrakları ile gece boyu bekledi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nde bir grubun darbe girişimi sonrasında tüm Türkiye'de olduğu gibi Sinop'ta da...

Haberler 23.07.2016, 10:19
Sinop'ta 'Demokrasi nöbeti' devam etti
SİNOP'ta darbe girişimine karşı başlatılan 'Demokrasi Nöbeti'ne katılanlar ellerinde Türk Bayrakları ile gece boyu bekledi.
Türk Silahlı Kuvvetleri'nde bir grubun darbe girişimi sonrasında tüm Türkiye'de olduğu gibi Sinop'ta da başlatılan 'Demokrasi Nöbeti' Valilik binası önünde devam etti. Her gece bir kamu kurumu ve sivil toplum kuruluşu tarafından organize edilen nöbet bu gece Sinop Havalimanı Müdürlüğü ile Sinop Gençlik Hizmetleri ve İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi. Türk Bayrakları ile nöbet tutanlar birlik ve beraberlik mesajı veren sloganlar attı. Burada toplananlara hitap eden Sinop Valisi Kemal Cirit şöyle dedi:
"Bugün büyük bir özgüvenle burada toplanabildiysek 250'ye aşkın şehidin bizim yanımızda olması dolayısıyladır. 1500 civarında vermiş olduğumuz gazilerimizin yanımızda olması dolayısıyladır. Demokrasimizi, özgürlüğümüzü onlara borçluyuz. Demokrasi ve özgürlüğümüzü milletimize, sizlere borçluyuz. Evet bu meydanları her gün doldurmaktasınız, her gün sizlerle birlikte olmaktayız. Bizim güçlü ülke olmamızı, bizim mazlum ülkelere yardım etmemizi istemediler. İşte bu yüzden bizi bizimle vurmaya çalıştılar. Bizi bizimle vurmaya kalkanlara da yine sizler cevap verdiniz. Sizler biz yolumuza devam edeceğiz. Biz sizlerle olduğumuz sürece yeni nesle ışık tutacağız."

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@