Siirt'te 23 bölge, 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildi

SİİRT merkez ve Eruh ile Pervari İlçeleri kırsalında toplam 23 bölgede, 15 günlük geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi. Siirt Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, merkez ve Eruh ile Pervari ilçeleri kırsalında toplam 23 bölgede,...

Haberler 09.08.2016, 12:15
Siirt'te 23 bölge, 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildi
SİİRT merkez ve Eruh ile Pervari İlçeleri kırsalında toplam 23 bölgede, 15 günlük geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi.
Siirt Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, merkez ve Eruh ile Pervari ilçeleri kırsalında toplam 23 bölgede, 11-25 Ağustos tarihleri arasında 15 günlük geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildiği bildirildi. Valilik açıklamasında, şöyle denildi:
"Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek amacıyla ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbir alınmaktadır. Bu tedbirler kapsamında: Siirt- Eruh İlçesi Okçular köyünün güneyi, Eruh-Yanıkses köyünün doğusu, Eruh-Görendoruk Köyünün kuzeyi, Eruh-Kuşdalı köyünün güneyi, Eruh-Çaçi dağları bölgesi, Siirt-Pervari İlçesi Palamutlu ve Tosuntarla köylerinin güneyi, Pervari-Doğanca köyünün batısı, Eruh-Bilgili köyünün kuzeyi, Eruh-Yeniçizmeli köyünün kuzeyi ve doğusu ile Siirt Merkez Ekmekçiler köyünün doğusu, Eruh-Akmeşe kuzeyi-kayalık tepe güneyi-Eruh-Çizmeli köyü kuzeyi-ziyaret tepe-süt tepe-siyah tepe-kırmızı taş tepe, Pervari-Düğüncüler-Yapraktepe-Doğan-Sarıyaprak köyleri kırsal alanları arasında bulunan bölgeler, milli güvenlik, kamu düzeni ve kamu esenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi ve başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması amacıyla ;5442 Sayılı İl idaresi Kanunu'nun 11'inci maddesi ile 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesine istinaden; bahse konu bölgelere gidebileceği değerlendirilen vatandaşların, mezkûr bölgelerdeki yasadışı unsurlardan ve bunlara yönelik alınacak tedbirlerden zarar görmemeleri açısından (15) gün süreyle, 11 (dahil) Ağustos- 25 (dahil) Ağustos 2016 tarihleri arasında 'Özel Güvenlik Bölgesi' ilan edilmiştir.  Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği açısından bu alanlara girmesi yasaklanmıştır."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@