Şehit Umut Can Kılıç, Bala'da toprağa verildi

Birol KARAKILIÇ/BALA (Ankara), () - DARBE girişimini protesto için gittiği  Cumhurbaşkanlığı külliyesi önünde çıkan olaylarda yaşamını yitiren 17 yaşındaki Umut Can Kılıç, Ankara'nın Bala İlçesi'nde toprağa verildi. Bala Müftüsü...

Haberler 19.07.2016, 16:11
Şehit Umut Can Kılıç, Bala'da toprağa verildi

Birol KARAKILIÇ/BALA (Ankara), () - DARBE girişimini protesto için gittiği  Cumhurbaşkanlığı külliyesi önünde çıkan olaylarda yaşamını yitiren 17 yaşındaki Umut Can Kılıç, Ankara'nın Bala İlçesi'nde toprağa verildi.
Bala Müftüsü Yusuf Ulusoy'un kıldırdığı cenaze namazına Ak Parti Ankara milletvekilleri Fatih Şahin ve Murat Alparslan, eski milletvekili Faruk Koca, Gümrük ve Ticaret Bakanı Müsteşarı Neşet Akkoç, Balâ Kaymakamı Ali Gökay, Balâ Belediye Başkanı Arif Kaplan, İlçe jandarma Garnizon Komutanı Koray Ünal, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Şahin, idari ve mülki amirler, muhtarlar, ve vatandaşlar katıldı.
Umut Can Kılıç'ın annesi Gülsüm Kılıç cenazede, "Ağlamayacağım, Umut Can'ım vatana şehit düştü" diyerek metanetini korudu. Cenazede şehidin yakınların Kürtçe ağıtlar yaktı. Şehidin yengesi Hatice Kılıç ise "Bunlarda hardal tanesi kadar iman olsa idi, vatandaşına silah sıkmazlardı" dedi.
Umut Can Kılıç'ın cenazesi Ergin Mahalle mezarlığında toprağa verildi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@