Şehit polisin babası: Bunları bu ülkenin temiz toprağına gömmesinler

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik Marmaris'te darbeci askerlerce gerçekleştirilen saldırıda şehit düşen iki polis memurundan Nedip Cengiz Eker'in babası Nedim Eker, "Bu vatana ihanet edenleri, bu ülkenin temiz toprağına gömmesinler"...

Haberler 20.07.2016, 17:22
Şehit polisin babası: Bunları bu ülkenin temiz toprağına gömmesinler
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik Marmaris'te darbeci askerlerce gerçekleştirilen saldırıda şehit düşen iki polis memurundan Nedip Cengiz Eker'in babası Nedim Eker, "Bu vatana ihanet edenleri, bu ülkenin temiz toprağına gömmesinler" dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile aynı aşiretten olduklarını da söyleyen Eker, Elazığlı olduklarını hatırlattı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı korurken Marmaris'te şehit olan ve cenazesi geçen pazar günü Aydın'ın Efeler İlçesi'nde toprağa verilen şehit polis memuru Nedip Cengiz Eker'in babası Nedim Eker, darbeci askerlere ateş püskürdü. 14 yıllık polis memuru oğlunun Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görev yaptığını belirten baba Eker, "Benim oğlum ilk polis olarak İzmir Rüştü Ünsal'da okudu. Oradan mezun olduktan sonra İstanbul'da 6 yıl görev yaptı. İstanbul'dan sonra doğu hizmetini Ağrı Doğubayazıt'ta yaptı. 4 yıl görevini tamamladıktan sonra Muğla'ya tayin oldu. Oradan da Marmaris'e atandı. 4 senedir de orada görev yapıyordu. 14 yıldır polislik görevini yapıyordu" dedi.
'ELAZIĞ'DA DOĞDUK'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile hemşeri olduklarını da söyleyen Eker, "Akrabalık Kureşen aşiretindendir. Benim annem Selanik göçmenidir. Akrabalık bağımız ilk nenelerimizdendir. Babalarım Elazığ'da doğdu büyüdü, ben Elazığ'da doğdum büyüdüm, oğlum da Elazığ'da doğdu büyüdü. Ben Türkiye'de yaşıyorum. Bizde ayrım yok" diye konuştu.
'VATANIM, DEVLETİM VE MİLLETİM SAĞOLSUN'
Biri kız, iki çocuğu olduğunu ve oğlunu vatana şehit verdiğini söyleyen acılı baba Nedim Eker, şunları söyledi:
"Şehit polis memuru Nedip Cengiz Eker'in babası olarak sesleniyorum. Ben bu ülkenin mensubu olarak devletime 25 yıl memuriyetle hizmet etmiş bir vatandaşım. 15 Temmuz'da gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi ve sayın Cumhurbaşkanımıza düzenlenmek istenen suikast girişimini engellemek amacıyla çıkan çatışmada devlet bağımsızlığını ve bağımlılığını korumaya çalışırken şehit oldu. Vatanım, devletim ve milletim sağ olsun. Acım çok büyük. Tarifi yok ama evladımın şehitlik mertebesine erişmesi içimi bir nebze de olsa rahatlatıyor. 15-16 Temmuz gecesi oğlumla birlikte bu devletin bekası için şehit olan diğer güvenlik güçlerimize ve sivil vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Gün birlik günüdür. Canım oğlum sen rahat uyu. Aydın'da Muğla'da şehidimi uğurlarken tanıyıp tanımadığım aziz milletimin duaları sana yeter. Gerekirse oğlumdan görevi devralmaya hazırım. Yeter ki vatanımızın bütünlüğü bozulmasın. Tek yürek olalım. İnşallah onun nöbetini bana versinler ben gideceğim."
'AYNI TOPRAĞA GÖMÜLMESİNLER'
Darbe girişiminde bulunanlarla aynı ülkede doğmuş olduğuna inanmadığını söyleyen Eker, "Vatan tekdir, birlik olalım. Kahrolsun o vuranlara o hıyaneti yapanlara. Bu vatana ihanet edenlerle aynı ülkede doğmuş ve büyümelerine inanamıyorum. Bunları ülkemde aynı temiz toprağıma gömmesinler isteğim budur. Bütün milletvekillerimden, büyüklerimden isteğim de bu. Doğru kararlar alın, milleti tek yürekte birleştirin. Vatandaşı milleti birbirine düşürmeyin" dedi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@