Şehit polisin babası: Bunları bu ülkenin temiz toprağına gömmesinler (2)

ŞEHİT POLİSİN AKRABASI KONUŞTU Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele darbeci askerlerce gerçekleştirilen saldırıda şehit düşen polis memuru Nedip Cengiz Eker'in yakını olan Elazığ'da eczacı 67 yaşındaki...

Haberler 20.07.2016, 18:51
Şehit polisin babası: Bunları bu ülkenin temiz toprağına gömmesinler (2)

ŞEHİT POLİSİN AKRABASI KONUŞTU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele darbeci askerlerce gerçekleştirilen saldırıda şehit düşen polis memuru Nedip Cengiz Eker'in yakını olan Elazığ'da eczacı 67 yaşındaki Hıdır Albayrak da darbecilere ateş püskürdü. Yazlık evi İzmir'in Dikili İlçesi'nde bulunan, olay sonrası üzüntülü olduğunu vurgulayan Hıdır Albayrak, şunları söyledi:
"Yeğenim Cengiz Eker'in dedesi benim dayım olur. Cengiz çok karakterli bir çocuk. Dünya iyisi bir çocuk. Cesur, atak, vatanını seven, gözü pek biriydi. Marmaris'te görev yapıyordu. Cumhurbaşkanımızın oradan ayrılmasına müteakip görev zamanı bitiyor, evine dönüyor. Cumhurbaşkanlığı korumalarından emniyete yardım talebi geliyor. Emniyette görevi bitenleri evlerinden çağırıyor. Cengiz'de silahını alıp gidiyor. Orada maalesef çatışarak ölüyor. Şehit oluyor. Acımız çok büyük. Annesinin tek çocuğu. Annesi Güzel Eker, babası Nihat Eker. Güzel Eker dayımın kızı. Nihat Eker dayımın oğlu. Amca çocukları yani. Çok acı bir şey yaşadılar. Kendisiyle en son ramazan bayramında görüşmüştüm. Polis olmasına ben vesile olmuştum. Acımız çok büyük."
Şehit olan polis memuru Nedip Cengiz Eker'in, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile akrabalıklarına değinen Hıdır Albayrak, "Kılıçdaroğlu ile akrabalıkları meselesine gelince, anne baba amca çocukları olduğu için 2 dedesinin de Kılıçdaroğlu'nun hem annesiyle hem babasıyla akrabalık dereceleri var. Bu şekilde aşirete bağlantıları var" diye konuştu.

Oben ULU/DİKİLİ (İzmir), ()-

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@