'Sandık yemini' ettiler

Alparslan ÇINAR/ANTALYA, () - ANTALYA'da, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçişi öngören anayasa değişikliği referandumu için sandık başında görevli olanlar, göreve başlamadan önce sandık yemini etti. Cumhurbaşkanlığı hükümet...

Haberler 16.04.2017, 07:50
'Sandık yemini' ettiler

Alparslan ÇINAR/ANTALYA, () - ANTALYA'da, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçişi öngören anayasa değişikliği referandumu için sandık başında görevli olanlar, göreve başlamadan önce sandık yemini etti.
Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini içeren anayasa değişikliğine ilişkin referandumunda görev alan sandık başkanları, memur ve parti gözlemcileri, sabah erken saatlerde görev yapacakları okullara geldi. Antalya Lisesi'nde de sandık başkanları, memur ve parti gözlemcileri üzerinde 'evet' ve 'hayır' yazan oy pusulalarını hazırlamadan önce, ayakta 'sandık yemini' etti. Yeminin ardından zarflar ve pusulalar tek tek sayılıp mühürleri kontrol edilerek, oy kullanmaya hazır hale getirildi.
Sandık başındaki görevlilerin yemini ise şöyle:
"Hiçbir tesir altında kalmaksızın, hiç kimseden korkmadan, seçim sonuçlarının tam ve doğru olarak belirlenmesi için, görevimi kanuna göre doğru olarak yapacağıma namusum, vicdanım ve bütün mukaddesatım üzerine ant içerim."

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@