Sala okuyan müezzin ve imama saldıran 8 şüpheli tutuklandı

Gökhan YALKALK/TORBALI (İzmir), ()  - İZMİR'in Torbalı İlçesi'nde, darbe girişiminin olduğu gece camiden sala okuyan müezzin ve imama sözlü saldırıda bulundukları iddiasıyla gözaltına alınan 19 kişiden 8'i tutuklandı. Olayla...

Haberler 22.07.2016, 20:01
Sala okuyan müezzin ve imama saldıran 8 şüpheli tutuklandı

Gökhan YALKALK/TORBALI (İzmir), ()  - İZMİR'in Torbalı İlçesi'nde, darbe girişiminin olduğu gece camiden sala okuyan müezzin ve imama sözlü saldırıda bulundukları iddiasıyla gözaltına alınan 19 kişiden 8'i tutuklandı. Olayla ilgili 4 kişi de aranıyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın darbe girişiminin yapıldığı 15 Temmuz gecesi halkı meydanlara davetinin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı'nın talimatıyla ülke genelindeki camilerden sala okunmaya başladı. Torbalı'nın Pancar Mahallesi'nde bulunan Merkez Camii'nden sala okunması sırasında gelen bir grup müezzin Süleyman Süngü'ye ve ardından imamı Ekrem Kara'ya müdahale etti. İmam ve müezzini tartaklayıp minareye kilitleyen gruptan bir kişi mikrofonu alıp İstiklal Marşı okumaya çalıştı. Caminin elektriğini kesen grup camiye zarar verdi. Olayı duyarak camiye gelen mahalle sakinleri ve cemaat, minareye kilitlenen imam ve müezzini çıkardı ve grubun yeniden saldırısını engelledi.
Caminin güvenlik kamerasınca da kaydedilen olayın jandarmaya intikal etmesinden sonra Torbalı Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla soruşturma başlatıldı ve olaya karıştıkları belirlenen 23 kişinin gözaltına alınması kararlaştırıldı. Şüphelilerden yakalanan 19 kişi sorgularının ardından adliyeye sevk edilirken  2'si adli kontrol koşuluyla 11 kişi serbest bırakıldı, 8 kişi tutuklandı. Tutuklanan S.Ç. (19), P.Ç. (47), D.A. (31), M.G. (24), S.A. (48), S.K. (34), Y.B. (44) ve E.İ. (18) cezaevine gönderilirken  4 kişi de aranıyor.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@