Sakarya Üniversitesi'nde personele imzalı mesai kontrolü

ADAPAZARI (Sakarya), () - SAKARYA Üniversitesi'nde darbe girişiminin ardından izinlerin iptal edilmesi üzerine personelin işe gelip gelmediği, imza ile kontrol edildi. Darbe girişiminin ardından izinlerin iptal edilmesi üzerine Sakarya Üniversitesi...

Haberler 22.07.2016, 18:04
Sakarya Üniversitesi'nde personele imzalı mesai kontrolü

ADAPAZARI (Sakarya), () - SAKARYA Üniversitesi'nde darbe girişiminin ardından izinlerin iptal edilmesi üzerine personelin işe gelip gelmediği, imza ile kontrol edildi.
Darbe girişiminin ardından izinlerin iptal edilmesi üzerine Sakarya Üniversitesi bugün kontrolde bulundu. İzinden dönen personelin tespit edilmesi amacıyla bu sabah mesaiye gelenlerden imza alındı.
Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas darbe girişimi sonrasında YÖK'ün izinleri kaldırdığını belirterek, "Bu kapsamda da personelin ve öğretim görevlilerinin işe gelip gelmediğini tespit için imza yöntemi yaptık. Biliyorsunuz yasa gereği 10 gün işe gelinmemesi halinde işten çıkartılması sözkonusu. Bunun için de bugün için personelden imza aldık. Ancak uygulamaya tepki gelince kaldırdık" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@