Sakarya'da polislere 'kumpas' gözaltısı

Zafer TOKUŞ- Aziz GÜVENER/ADAPAZARI (Sakarya), () - SAKARYA Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan'ın şikayeti üzerine, Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi eski müdürü Alpaslan...

Haberler 10.08.2016, 15:21
Sakarya'da polislere 'kumpas' gözaltısı

Zafer TOKUŞ- Aziz GÜVENER/ADAPAZARI (Sakarya), () - SAKARYA Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan'ın şikayeti üzerine, Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi eski müdürü Alpaslan Hersanlıoğluve eski emniyet amiri Serkan Gürgen gözaltına alındı. Hasan Alişan, 2003 yılında yargılandığı davayla ilgili olarak kendisine kumpas kurulduğunu savunarak, polislerin kendisinden para istediğini iddia etti.
Sakarya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan 2003 yılında başkanı olduğu esnaf odaları birliğiyle ilgili olarak zimmet ve görevi kötüye kullanma suçlarından yargılandığı davadan beraat etti. Hasan Alişan, dönemin Kaçakçılık ve Organize Şuçlarla Mücadele Şube Müdürü olarak görev yapan Alpaslan Hersanlıoğlu, Asayiş Şube Müdürü Ali Şahinli, İstihbarat Şube Müdürü Taner Şentürk ve emniyet amiri Serkan Gürgen'den şikayetçi oldu. Hasan Alişan emniyet müdürlüğüne verdiği 5 sayfalık şikayet dilekçesinde polis müdürlerinin kendisinden para istediklerini, vermeyince de kumpas kurduklarını öne sürerek "Sahte ihbar mektubu ile baskınlar düzenleyerek kamuoyunda beni itibarsızlaştırmaya çalıştılar" dedi

ADLİYEYE SEVK
Bunun üzerine Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, 1'inci sınıf emniyet müdürü iken emekliye sevk edilen Alpaslan Hersanlıoğlu ile Ankara'da görev yapan 4'üncü sınıf emniyet müdürü Serkan Güngen'i gözaltına aldı. Emniyette 3 gün sorgulanan 2 polis müdürü bugün adliyeye sevk edildi.
Bu arada, Kocaeli'de gözaltına alınan eski asayiş şube müdürü Ali Şahinli'nin de önümüzdeki günlerde Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edileceği belirtilirken, dönemin istihbarat müdürü Taner Şentürk ise aranıyor.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@