Rize’de derede ölü balık paniği

RİZE’deki Çiftekavak Deresi'nde çok sayıda ölü balık görülmesi paniğe neden oldu. Dere kefali olduğunu tespit edilen balıkların kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce dereye döküldüğü sanılıyor. Çiftekevak Mahallesi’nde...

Haberler 23.07.2016, 11:52
Rize’de derede ölü balık paniği
RİZE’deki Çiftekavak Deresi'nde çok sayıda ölü balık görülmesi paniğe neden oldu. Dere kefali olduğunu tespit edilen balıkların kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce dereye döküldüğü sanılıyor.
Çiftekevak Mahallesi’nde polisi arayanlar, Çiftekavak Deresi'nde çok sayıda ölü balık olduğunu bildirdi. Sevk edilen polis ekiplerinin haber vermesi üzerine bölgeye gelen Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri ölü balıkların dere kefali olduğunu tespit etti. Derede çok sayıda ahşap kasa bulunması nedeniyle kasalarla getirilen balıkların dereye atıldığı düşünülerek bu yönde araştırma başlatıldı.
Mahalleye komşu köy olan Uzunköy Köyü Muhtarı Engin Kan, ölü balıkları görünce yetkililere haber verdiklerini belirterek, "Dereye zehirli bir atık mı döküldü diye korktuk. Ancak ölü balıkların kasalarla dereye döküldüğü sanılıyor" dedi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@