Rektörler Vali Ayyıldız'ı ziyaret etti

Tufan HAMARAT/İZMİR, () - İZMİR'de 6 üniversitenin rektörü, İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ı ziyaret ettikten sonra ortak basın açıklaması yaptı. Rektörler adına açıklamayı okuyan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz,...

Haberler 29.07.2016, 17:26 29.07.2016, 18:45
Rektörler Vali Ayyıldız'ı ziyaret etti

Tufan HAMARAT/İZMİR, () - İZMİR'de 6 üniversitenin rektörü, İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ı ziyaret ettikten sonra ortak basın açıklaması yaptı. Rektörler adına açıklamayı okuyan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, "Demokrasinin en önemli savunucularından olan üniversitelerimiz için gün, demokrasiye sahip çıkma günüdür" dedi.
Ege Üniversitesi Rektörü Candeğer Yılmaz, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Mehmet Füzün, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Galip Akhan, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Mustafa Güden, İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Can Şımga Muğan ve Yaşar Üniversitesi Rektörü Cemali Dinçer, 15 Temmuz'daki darbe girişimine tepki göstermek için Vali Erol Ayyıldız'ı makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından rektörler adına basın açıklamasını Prof. Dr. Candeğer Yılmaz yaptı.
Demokrasinin en önemli savunucularından olan üniversiteler için bugünün demokrasiye sahip çıkma günü olduğunu kaydeden Prof. Dr. Yılmaz, "FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ve dış bağlantıları tarafından milletin iradesini hiçe sayarak, demokrasimize ve milli iradeye yapılmaya çalışılan bu darbe girişiminin amacı Türkiye'yi çatışma ortamına sürüklemek, devletimizin ve milletimizin birliğini ve bütünlüğünü bozmaktır. Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığına kasteden kendi halkına silah sıkacak kadar gözü dönmüş, fitne zulüm ve kanla beslenen bu zihniyetin karşısında, başta Başkomutan sıfatıyla sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, hükümetimiz, güvenlik güçlerimiz ve milletimizin dik ve onurlu duruşu ve çabaları ile bu darbe kalkışması bastırılmış, demokrasi zaferi kazanılmıştır. İzmir üniversitelerini temsil eden altı üniversite olarak demokrasimizi, milli birlik ve bütünlüğümüzü hedef alan bu tip kalkışmalara karşı her zaman devletimizin, hükümetimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu ve bütün akademik camiamızın milletin iradesine saygı ve demokrasiye sahip çıkma noktasında tek vücut halinde olduğunu açıkça ifade ediyoruz" dedi.
Rektörlerin, bugün saat 21.30'da Konak Meydanı'ndaki 'Demokrasi Mitingi'ne katılıp aynı mesajı paylaşacakları da belirtildi.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@