Rektör Bağcı açığa alındı, yerine Prof. Dr. Bağ atandı

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, () - DENİZLİ'de, darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve ifadesinin ardından serbest bırakılan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, YÖK tarafından açığa alındı....

Haberler 04.08.2016, 11:48
Rektör Bağcı açığa alındı, yerine Prof. Dr. Bağ atandı

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, () - DENİZLİ'de, darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve ifadesinin ardından serbest bırakılan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, YÖK tarafından açığa alındı. Yerine ise Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağ, vekaleten atandı.
Geçen salı günü polis, Pamukkale Üniversitesi'ne operasyon düzenledi. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı'yla birlikte 40 akademisyen ve 6 idari personel gözaltına alındı. Makamında ve evinde arama da yapılan Rektör Prof. Dr. Bağcı, emniyetteki ifadesinin  ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.
Rektör Bağcı son olarak YÖK tarafından görevden uzaklaştırılarak açığa alındı. Yerine ise Eğitim Fakültesi öğretim üyesi, 2015 Şubat ayında yapılan rektörlük seçimlerinde üçüncü olan Prof. Dr. Hüseyin Bağ vekaleten atandı. Açığa alınan Prof. Dr. Bağcı, 2011 yılında yapılan rektörlük seçimlerinde göreve gelmiş, ardından 2015 yılındaki seçimde de birinci olduktan sonra ikinci kez rektörlük görevine getirilmişti.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@