Prof. Dr. Herken: Açığa alınmadım, görevimin başındayım

Osman Nuri BOYACI/DENİZLİ, () - DENİZLİ'deki Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Hasan Herken, darbe girişimi soruşturması kapsamında açığa alınmadığını ve üniversitedeki görevinin başında olduğunu söyledi....

Haberler 23.07.2016, 15:47
Prof. Dr. Herken: Açığa alınmadım, görevimin başındayım

Osman Nuri BOYACI/DENİZLİ, () - DENİZLİ'deki Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Hasan Herken, darbe girişimi soruşturması kapsamında açığa alınmadığını ve üniversitedeki görevinin başında olduğunu söyledi.
Pamukkale Üniversitesi'nde darbe girişimi sonrası yürütülen idari soruşturmalar ve incelemeler kapsamında Pamukkale Üniversitesi'nde 19 akademik, 24 idari personel olmak üzere 43 personel açığa alındı. Açığa alınanlar arasında Tıp Fakültesi'nin eski Dekanı Prof.Dr. Hasan Herken'in de bulunduğu belirtildi.
Geçen yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Filistin Devlet Başkanı Hiram Abbas'ı Saray'da karşıladığı törende, 16 Türk Devleti'ni temsilen yer alan askerlerden biri için "Şu bornozla fotoğrafı olan kişi hangi beyliği temsil ediyor?" paylaşımını yapan, altına bir başka sosyal medya kullanıcısınca "Duşakabinoğulları" yorumunu yapılması üzerine tepki çeken Prof.Dr. Herken, dekanlıktan istifa etmek zorunda kalmıştı.

Prof. Dr. Hasan Herken, açığa alındığı yolundaki haberler üzerine avukatı aracılığıyla Pamukkale Üniversitesi yönetimine başvurdu ve hakkında herhangi bir tasarruf olup olmadığını sordu. Üniversite yönetiminden hakkında açığa alınma yönünde bir tasarruf olmadığı bildirildi.
Açığa alınmadığını, Pamukkale Üniversitesi'ndeki görevini öğretim üyesi olarak sürdürdüğünü belirten Tıp Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr. Hasan Herken, "Hakkımda herhangi bir tasarruf yok. Üniversitedeki görevimi sürdürüyorum. Darbe girişimine karşı olduğum sosyal medya hesaplarımdaki paylaşımlarımdan görülebilir. Hakkımdaki haberler gerçeği yansıtmamaktadır" dedi.
Bu arada Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı'nın dayısı eski Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ali Keskin'in de açığa alınan akademisyenler arasında olmadığı öğrenildi.

FOTOĞRAFLI

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@