Özlem Çerçioğlu: Korkmuyoruz, çünkü bizim Mustafa Kemal'imiz var

AYDIN Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Özlem Çerçioğlu, "Korkmuyoruz, çünkü bizim özgürlük kılıcını Anadolu toprağında alevlendiren Mustafa Kemal'imiz var. Korkmuyoruz çünkü vatanın...

Haberler 29.07.2016, 11:14
Özlem Çerçioğlu: Korkmuyoruz, çünkü bizim Mustafa Kemal'imiz var

Burhan CEYHAN/KOÇARLI (Aydın), () - AYDIN Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Özlem Çerçioğlu, "Korkmuyoruz, çünkü bizim özgürlük kılıcını Anadolu toprağında alevlendiren Mustafa Kemal'imiz var. Korkmuyoruz çünkü vatanın bölünmez bütünlüğünü koruyan ve kendini tanklara siper eden özgürlüğe adayan milyonlarımız var" dedi.

Eski başbakanlardan merhum Adnan Menderes'in memleketi olan Koçarlı'nın Çakırbeyli Mahallesi'nde geçen 5 Şubat'ta Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından temeli atılan Adnan Menderes Anı Köşesi ve Çok Amaçlı Düğün Salonu, törenle hizmete açıldı. Açılışa, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun yanı sıra tamamı CHP'li olan Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın, Karpuzlu Belediye Başkanı Tuğrul Ozan, Çine Belediye Başkanı Salih Dinçer, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay ve vatandaşlar katıldı. Çakırbeyli Mahallesi Meydanı'nda toplanan kalabalık ellerinde Türk bayrakları ile Başkan Çerçioğlu'na sevgi gösterisinde bulundu. Çakırbeyli Muhtarı Mehmet Demir, törendeki konuşmasında duygulu anlar yaşayıp, "Bugünleri bana gösterdiğiniz için sizlere sonsuz teşekkür ederim" dedi.

'MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİYİZ'

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ise yoğun alkışlarla çıktığı kürsüde, "Korkmuyoruz, çünkü bizim özgürlük kılıcını Anadolu toprağında alevlendiren Mustafa Kemal'imiz var. Korkmuyoruz çünkü vatanın bölünmez bütünlüğünü koruyan ve kendini tanklara siper eden özgürlüğe adayan milyonlarımız var. Sizler bu ülkede darbenin acısını yüreğinde en iyi hisseden kişilersiniz. Sizler demokrasi şehidi merhum Başbakan Adnan Menderes'in hemşehrilerisiniz. 13 gün önce demokrasimize ve milletimizin özgür iradesine karşı kanlı bir darbe girişimi yaşandı. Cumhuriyet'in temel değerlerini hedef alan bu hain kalkışma Anadolu'nun öz evlatları tarafından yerle bir edildi. Bu darbe girişimini lanetliyorum" dedi.

MENDERES'İN FOTOĞRAFLARI SERGİLENDİ

Konuşmaların ardından edilen dualar eşliğinde Adnan Menderes Anı Köşesi ve Çok Amaçlı Düğün Salonu'nun açılış kurdelesi Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu, Muhtar Demir ve protokoldeki belediye başkanları tarafından kesildi. Daha sonra salonun bir köşesinde oluşturulan Adnan Menderes'in anılarını anlatan fotoğraf sergisi gezilip, düğün salonunda inceleme yapılıp, bilgi alındı.

İki katlı ve 500 kişi kapasiteli olarak inşa edilen Adnan Menderes Anı Köşesi ve Çok Amaçlı Düğün Salonu'nun üst katı Çakırbeyli Mahallesi Muhtarlığı olarak kullanılacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@