Ormancıların gönlünü fethetti

İZMİR'in Bayındır İlçesi'nde çıkan orman yangınını söndürme çalışmalarına destek vermek için ayağındaki terliklerle bölgeye koşan, ekiplere yardım için hortum taşıyıp, onlara su getiren 23 yaşındaki Süleyman Orçin, gönülleri...

Haberler 25.07.2016, 11:19
Ormancıların gönlünü fethetti
İZMİR'in Bayındır İlçesi'nde çıkan orman yangınını söndürme çalışmalarına destek vermek için ayağındaki terliklerle bölgeye koşan, ekiplere yardım için hortum taşıyıp, onlara su getiren 23 yaşındaki Süleyman Orçin, gönülleri kazandı.
Bayındır'ın Furunlu Köyü yakınlarında, geçen Cumartesi günü saat 15.48'te orman yangını çıktı. Yangını söndürmek için havadan ve karadan çok sayıda ekiple müdahale edildi. Furunlu Köyü'nde yaşayan Süleyman Orçin, yangın çıktığını görünce duyarsız kalmayıp, aceleyle bölgeye koştu. Ayağındaki terliklerle söndürme çalışması yapılan bölgeye gelen Orçin, Bayındır Orman İşletme Müdürlüğü yangın ekiplerine yardım etmek için gün boyunca çırpındı, durdu. Kimi zaman onlara hortum taşıdı kimi zaman da soğuk su getirdi. Sarp, taşlık, çalılık ve dikenli arazide, terliklerinin koruyamadığı ayaklarının yaralanmasına aldırmadı. Yangın Bayındır Orman İşletme Müdürlüğü ve İzmir Orman Bölge Müdürlüğü'nden gelen takviye hava ve yer ekipleriyle 3 saatin içinde, 10 hektarda söndürüldü.
Ormancılar, yaptıklarıyla gönüllerini fetheden Süleyman Orçin'e ve böyle bir evlat yetiştiren ailesine teşekkür etti. Yapılan açıklamada, orman yangınlarının her zaman çıkabileceğine dikkat çekilerek, önemli olanın, milletin, kendi ormanları için görevlilerle omuz omuza vererek buna karşı mücade etmesi olduğu vurgulandı.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@