Orgeneral Akar’ın adı Kayseri’de caddeye verilecek

Oktay ENSARİ / KAYSERİ, () - DARBE girişimi sırasında mesai arkadaşları tarafından rehin alınan, buna karşın darbe bildirisini imzalamayan Kayserili Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile yine Kayserili Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin...

Haberler 20.07.2016, 14:38
Orgeneral Akar’ın adı Kayseri’de caddeye verilecek

Oktay ENSARİ / KAYSERİ, () - DARBE girişimi sırasında mesai arkadaşları tarafından rehin alınan, buna karşın darbe bildirisini imzalamayan Kayserili Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile yine Kayserili Hava Kuvvetleri Komutanı Abidin Ünal’ın adı kent merkezinde yeni açılacak iki caddeye verilecek.
Konuyla ilgili açıklama yapan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Mustafa Çelik şunları söyledi:

"Türk Silahlı Kuvvetleri'nin komutanı, hemşehrimiz yiğit insan Orgeneral Hulusi Akar, kendisine yapılan fiziki saldırı ve başına dayanan silaha karşın demokrasiden ve hukuk devletinden ödün vermeyeceğini göstermiştir. Türk halkı gibi biz de hemşehrimizle ve onu yetiştiren ailesiyle gurur ve onur duyuyoruz. Keza, Hava Kuvvetleri Komutanımız da darbeci hainlerin baskısına boyun eğmemiştir. Demokrasi yiğiti, her iki değerli komutanımızın isimlerini, kendilerinin onayıyla, Büyükşehir Belediye meclisimizin kararıyla iki ayrı caddede yaşatacağız."
Genelkurmay Başkanı Akar’ın adı, Büyükşehir Belediyesi'nin Gültepe Köşk mahallesinden başlayıp, Talas ilçesi üzerinden Kayseri- Malatya karayoluna kadar uzanacak 12 kilometrelik yeni açılan yola verilecek. Hava Kuvvetleri Komutanı'nın adı da yine yeni açılacak bir yola verilecek.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@