Ordu’ya uçakla gelen ilk Arap turist kafilesi törenle karşılandı

Nedim KOVAN/ORDU, () – TÜRKİYE’de ve Avrupa’da deniz üzerine yapılan ilk havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı’nda ilk ticari yurt dışı uçuşları başladı. İlk olarak Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’dan...

Haberler 19.07.2016, 18:49
Ordu’ya uçakla gelen ilk Arap turist kafilesi törenle karşılandı

Nedim KOVAN/ORDU, () – TÜRKİYE’de ve Avrupa’da deniz üzerine yapılan ilk havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı’nda ilk ticari yurt dışı uçuşları başladı. İlk olarak Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’dan gelen uçaktaki 150 kişilik Arap işadamı ve turist kafilesi havalimanında büyük ilgiyle karşılandı.
Riyad’dan 150 kişilik işadamı ve turist kafilesiyle kalkan THY uçağı bugün 16.50’de Ordu-Giresun Havalimanı’na indi. Yurt dışından gelen ilk Arap turist kafilesini taşıyan uçağı, iki itfaiye aracı apron girişinde tazyikli su ile gökkuşağı oluşturarak karşıladı. Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, uçaktan ellerinde Suudi Arabistan ve Türk bayraklarıyla inen kafileyi çiçeklerle karşıladı. Arap turistlerin ellerinde taşıdığı üzerinde 'Seninleyiz Türkiye', 'İnadına Erdoğan' yazılı dövizlerde kalabalığın dikkatini çekti.
Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, artık kente Ortadoğu ve Körfez ülkelerinden Arap turistlerin geleceğini, bununda kentte turizm potansiyelini artırarak, fındık dışında alternatif bir geçim kaynağı oluşturacağının altını çizerek şunları söyledi:
"Arap turistler Ordu’ya uçakla gelmiyordu, artık bugün ilk uçak saferiyle gelmeye başladı. Bu artarak devam edecek. İnşallah bu uçakların devamı gelecek. Maalesef Türkiye şu anda olağanüstü bir süreçten geçiyor. Darbe teşebbüsünü biliyoruz. Bizim Karadeniz’de, Türkiye'mizde olağan akış devam ediyor. Türkiye’de Karadeniz Bölgesi en güvenli yerlerden malum. Ordu’da bir güvenlik limanıdır. Halkın geçinmeye fındık dışında alternatif şeylere ihtiyacı var. Bizim beklemeye tahammülümüz yok. Bu kardeşlerimizde hiçbir şeyden çekinmeden geldiler, kendilerine teşekkür ediyoruz. Allah’a şükür zaten bir sıkıntı da yok. Milletimiz her şeyin üstesinden gelir. Bu uçağı ertelemek istemediler, anlayışla karşıladık. Önümüzdeki dönemde inşallah Suudi Arabistan’dan direkt uçuşlar başlayacak. Arap işadamları buradan yer istiyor. Bir yatırımcı 3 bin dönüm yer istiyor, buraya oteller yapmak için. Bizde yardımcı olacağız, önümüzdeki dönemde fındığında üzerinde bir alternatif geçim kaynağı yakalamış olacağız."

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@