OKÜ'de 10 personel görevden uzaklaştırıldı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, () - OSMANİYE Korkut Ata Üniversitesi'nde (OKÜ) 10 akademik ve idari personel, darbe girişimi soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırıldı. Konuyla ilgili OKÜ Rektörlüğünden yapılan açıklamada şöyle...

Haberler 22.07.2016, 18:32
OKÜ'de 10 personel görevden uzaklaştırıldı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, () - OSMANİYE Korkut Ata Üniversitesi'nde (OKÜ) 10 akademik ve idari personel, darbe girişimi soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırıldı.
Konuyla ilgili OKÜ Rektörlüğünden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmak, devletimizin düzenini darbe girişimi ile yıkmak isteyen Paralel Devlet Yapılanması/Fethullahçı Terör Örgütü tarafından halen devlet ve milletimiz imkanları kullanılarak çeşitli fiili saldırı ve tehdit yöntemleri ile kaos ortamı sürdürülmeye çalışılmaktadır. Bu kapsamda süregelen açık tehditleri dikkate alarak, devletimizin güvenliğini korumak amacıyla 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 137'nci Maddesi gereğince 22 Temmuz 2016 tarihinde Üniversitemizin çeşitli birimlerinde görev yapan 4'ü akademik ve 6'sı idari personel olmak üzere toplam 10 kişi görevden uzaklaştırılmıştır."

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@