Nusaybin'de kaldırılan sokağa çıkma yasağı ile çatışma izleri ortaya çıktı

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nin 10 mahallesinde sokağa çıkma yasağının bugün saat 14.00'den itibaren kısmen kaldırılmasının ardından ilçede PKK'lıları yönelik düzenlenen operasyonlarda çatışmaların...

Haberler 25.07.2016, 17:43
Nusaybin'de kaldırılan sokağa çıkma yasağı ile çatışma izleri ortaya çıktı
ÇATIŞMALARIN İZLERİ ORTAYA ÇIKTI

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nin 10 mahallesinde sokağa çıkma yasağının bugün saat 14.00'den itibaren kısmen kaldırılmasının ardından ilçede PKK'lıları yönelik düzenlenen operasyonlarda çatışmaların izleri de ortaya çıktı. 134 gün sonra evlerinden çıkan vatandaşlar, yaralarını sarmaya çalışırken, bazı esnaflar işyerlerini açarak temizlik yapmaya başladı. Vatandaşların büyük bölümü de sokağa çıktığı ilk saatlerde günlük ihtiyaçlarını karşılamak için alış veriş yaptı.
Çatışmalar sırasında işyerleri tahrip olan esnafların büyük üzüntü yaşadıkları görüldü. Esnaflardan Zeynel Kayhan, işyerinin bulunduğu pasajın büyük hasar gördüğünü belirterek, "Bir de zarar gören eşyaların üzerine 1 dolar atmışlar. Bu 1 doların atılışı da manidardır. Şimdi bu 1 dolar ne manaya geliyor, tüm darbecilerin üzerinde 1 dolar çıktı. Yaptıkları bu tahribatı da neyi yansıtıyor anlamaya çalışıyoruz" dedi.

Bu arada çatışmaların yoğun olarak yaşandığı ve halen sokağa çıkma yasağının sürdüğü Abdulkadir Paşa Mahallesi, Fırat Mahallesi, Dicle Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Zeynel Abidin Mahallesi ve Kışla Mahallesi'nin etraflarının de tel örgülerle çevrildiği ve tellerin üzerine Türk bayrakları asıldığı görüldü. Bu mahallelerde bulunan binalarda ise büyük hasarların olduğu gözlendi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@